2023 Yılında Akıllı Telefon Pazarını Şekillendirecek Mobil Görüntüleme Trendleri

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 09, 2023 Yorum Yok

Sınıfının en düzgünü akıllı telefonlar günümüzde artık yalnızca klasik amiral gemisi yetenekleriyle değil, birebir vakitte her keresinde kusursuz fotoğraf karesini yahut görüntüyü sağlama konusundaki kapasiteleriyle de ölçülüyor. Görüntüleme, uzun Vakit Evvel tüketicilerin akıllı telefon satın alma kriterlerinde Kıymetli bir kalem haline geldi. 2023 yılı, akıllı telefon görüntüleme teknolojileri alanında Değerli trendlerin öne çıkacağı bir Yıl olacak. Akıllı telefon dünyasına profesyonel fotoğraf standartlarını getirmek için gerçekleştirdikleri Amel birliği kapsamında üç yıldır optik, donanım ve yazılım alanlarında Kıymetli buluşlara imza atan vivo ve ZEISS, bu Yıl beklenen yeni taşınabilir görüntüleme trendlerine ve kullanıcıların seçimlerini yaparken dikkat etmeleri gereken özelliklere dikkat çekiyor:

Düşük Fer şartlarında bile eksiksiz çekimler

Akıllı telefon kameraları için düşük Fer şartlarında eksiksiz çekimler yapmak güç bir husus olsa da, nihayet yıllarda kaydedilen Kıymetli ilerlemelerle bu alanda muvaffakiyet daha Mümkün hale geldi. 1 inç sensörlü görüntüleme sistemleri, bugün güçlü aydınlatma şartlarında bile etkileyici sonuçlar veriyor. Sensöre daha Çok Fer getirmeye Yardımcı olan ve gelişmiş bir sinyal-gürültü oranına yol açan 1 inç boyutundaki sensörler, dalda ezberleri bozuyor. vivo ve ZEISS, 2023 yılında öne çıkacak özelliklerden biri olan bu sensörlerin taşınabilir görüntülemede çıtayı büsbütün yeni bir düzeye yükselteceğini öngörüyor.

Öte yandan dalda yıllardır daha Aka ve daha Çok mercek elementlerine yönelik bir eğilim gördüklerini anlatan ZEISS Tüketici Eserleri Kıdemli Akıllı Telefon Teknoloji Müdürü Oliver Schindelbeck, günümüzde artık Mümkün olan en âlâ manzara kalitesini elde etmek için plastik mercek elemanları kullanmanın kâfi olmadığını vurguluyor. Artık profesyonel fotoğrafçılık ekipmanlarına emsal cam mercek elementlerini iç etmenin yaygınlaştığını kaydeden Schindelbeck, üst seviye cam malzemeyi üst seviye plastiklerle birleştirerek genel manzara kalitesini güzelleştirdiklerini ve hayalet çözünürlüklü manzaralar, başı boş Fer ve renk sapmaları üzere istenmeyen efektleri Değerli ölçüde azalttıklarını belirtiyor.

Düşük Fer şartlarında yapılan çekimlerde manzara sürece de artık Değerli bir Öğe olarak öne çıkıyor. var algoritmalar yalnızca kaliteli manzara sonrası sürece sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte manzara yakalama ve sahne tahlili için de yeni imkanlar sunuyor. Algoritmalarla ve sahne ardında gerçekleşen bilgiişleme dayalı fotoğrafçılıkla, görece Ufak cam elemanların ve sensörlerin üstesinden gelinebiliyor. görünüm algılama ve Özellikle gren azaltma, harika gece çekimleri yapmak isteyen kullanıcılara fayda sağlayan iki Değerli özellik olarak öne çıkıyor. mesela imaj tonlarını daha da âlâ optimize etmek için, yükseltilmiş bir HDR algoritması vivo’nun amiral gemisi modellerine entegre olarak geliyor. Amiral gemisi modellerde görüntüleme alanında daha yeni bir gelişme olarak, günümüzde düşük ışıkta Cazibe sonuçlarını Aka ölçüde düzgünleştiren daha kuvvetli algoritmalar çalıştırma yeteneğini yüksek güç verimliliği ile birleştiren Özel çipler kullanılıyor.

Sanatsal manzara tasarımı

Portre çekimleri, birer fotoğraf olmanın ötesinde, gelecekte hatırlanacak duygusal anılar olarak her Vakit tanınan olacak. Bu noktada, taşınabilir görüntüleme aygıtlarının gerçek ayrım yarattığı alanın portre çekimleri olduğu söylenebilir. Beşerler artık kristal netliğinde imgelerin yanı Dizi sanatsal hünerlerini en güzel biçimde ortaya çıkarmalarına, Hatıra olarak saklayabilecekleri yahut toplumsal medyada paylaşabilecekleri eksiksiz portreler çekmelerine Yardımcı olacak aygıtlar istiyorlar. vivo ve ZEISS bu noktada da kayda değer başarılara imza attı. mesela fotoğraflarda Özellikle denetimsiz bir formda ortaya çıktıklarında ekseriyetle istenmeyen bir durum olan mercek parlamaları, birtakım durumlarda aslında fotoğrafa büsbütün sanatsal bir Görünüm ve His katabiliyor. özel bir mod, fotoğraflarda insanların ekseriyetle birçok klasik sinemada gördüğü ayırt edici bir mercek parlaması görünümü oluşturabiliyor. Çerçevede yahut arka planda kuvvetli bir Fer kaynağı olduğunda, bu efekt göze çarpacak bir biçimde sergilenebiliyor.

Daha gerçek ve daha doğal fotoğraflar

vivo ve ZEISS’a nazaran, profesyonel görüntüleme Laf konusu olduğunda birçok profesyonel fotoğrafçıya nazaran portre çekimleri için eksiksiz seçim olduğunu kanıtlamış olan 50 milimetrelik klasik fotoğraf merceğinin göz gerisi edilmemesi gerekiyor. 50 milimetrelik merceğin görüş alanı insan gözünün görüş alanına yakın olduğu için, bu mercek doğal görünümlü portreler çekilmesine İmkan tanıyor. Bu mercek ayrıyeten objeyi 1 ila 2 metre ortasında makul bir aradan çekme imkânı veriyor. Böylelikle kamera kendilerine Fazla yaklaştırılmadığı için beşerler kendilerini gergin hissetmiyor, daha doğal ve rahat davranabiliyor ve görünebiliyorlar. 50 milimetrelik mercek ayrıyeten, hakikat diyafram açıklığıyla birçok merceğin ekseriyetle en zayıf noktası olan düşük Fer şartlarında bile harika kalite sunabiliyor.

Tüketicilerin kameraların yakalayabileceği manzara ve görüntülerin yüksek kalitesini tam olarak görebilmeleri için, kameranın sensörleriyle Birlikte vivo akıllı telefonların ekranları da kapsamlı kalibrasyon süreçlerine tâbi tutuluyor. Böylelikle kullanıcılar objektifin yakaladığı fotoğrafları ekranda gerçek renkleriyle görüntüleyebiliyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir