Android 13’e yepyeni özellikler geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 14, 2023 Yorum Yok

Android 13 QPR2 için ikinci beta, şu anda yeni deneysel özellikler ve hatta birtakım emojiler ekleyerek birtakım Pixel telefonlarda kullanıma sunuldu.

Sadece resmi sürüm notlarına baktığınızda, bunun yalnızca “Ana ekranın Karşılık vermemesine neden olan” kullanıcı arabirimindeki bir Sorun üzere sorunları düzeltmek için sunulan bir güncelleme olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin Android uzmanı Mashaal Rahman, uzun bir Twitter dizisinde bütün beta sürümünü kesimlerine ayırarak açıkladı. Bu özelliklerin ortasında bulunan, Pixel telefonlarda Material You temasını yansıtan Biricik renkli uygulama simgeleri oluşturma yeteneğinin kendisini ve diğer Android meraklılarını hayli heyecanlandırdığını belirtiyor. Bu özellik sayesinde, her şey Biricik tip bir görünüme sahip oluyor.

Rahman’ın söylediğine nazaran bu özellik varsayılan olarak devir dışı bırakılmış durumda ve bu nedenle beta kullanıcılarının telefonun ayarlarına gitmesi ve ENABLE_FORCED_MONO_ICON‘u (muhtemelen ismi ileride değiştirilecektir) değiştirmesi gerekiyor. Açıldığında, birinci taraf ve Netflix üzere üçüncü taraf uygulamaları iç olmak üzere özelliği destekleyen bütün uygulamalar Biricik renkli görünüme geçecek. öbür raporlar, özelliği desteklemek isteyip istemeyeceklerinin son olarak uygulama geliştiricilerin kendilerine bağlı olduğunu belirtiyor. Özelliğin geliştiricilere bırakılmış olması, Pixel sahiplerini simgelerin bir kısmının rengarenk olduğu ve başkalarının Biricik renkli olduğu Farklı bir karmaşa içinde bırakabilir.

Beta sürümündeki diğer dikkate değer yeni özellik, bir uygulamayı paylaşmak yahut kaydetmek için kullanılabilen kısmi bir ekran paylaşım menüsü. Bu özellik, ekran paylaşım aracıyla çalışıyor üzere görünen uygulamalar listesinin en üstünde yeni bir kaydırılabilir arabirim içeriyor.

Değişikliklerin Geri kalanına gelince, bunlar daha Evvel görülen beta özelliklerin sırf güncellenmiş sürümleri üzere görünüyor. Rahman, “telefonun stereo hoparlörleri üzerinden uzamsal sesi etkinleştirmek” manasına geldiğini düşündüğü “aoc_audio_stereo_spatializer” isimli beta belgelerinde yeni bir paylaşılan kitaplık keşfetti. Uzamsal sese birinci olarak birinci Android 13 QPR2 beta sürümünde işaret edilmişti. Lakin Google’ın bir İzah yapmaması ile birlikte, Android’de uzamsal sesin nasıl çalışacağına dair birçok Temel bilgi hala bilinmiyor.

Mart 2022’ye kadar üzerinde çalışılan akıllı mesken aygıtlarını kilit ekranından Denetim etme yeteneği beta sürümüne Geri dönüyor. Bu seferki değişiklikle birlikte beta, “bir [akıllı ev] aygıtını kilit ekranından birkaç Defa değiştirmeye çalışırsanız” bu özelliği açmanızı önerecek.

Eğer Pixel 4a, Pixel 5, 5a, Pixel 6, 6 Pro, 6a, Pixel 7 yahut Pixel 7 Pro telefonlardan birine sahipseniz QPR2 Beta 2, Android Beta programından indirilebilir halde sizi bekliyor. Lakin güncellemenin harika olmadığını hatırlatmakta fayda var. Güncellemenin akabinde Çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz ve şirket, rastgele bir meseleyle karşılaşan kullanıcılardan Geri Bildirim uygulaması aracılığıyla aksaklıkları bildirmelerini istiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir