Android Fazla Isınması Sorunu ve Çözümü

Android Fazla Isınması Sorunu ve Çözümü

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Android telefonların genellikle ısındıklarına şahit oluyoruz. Bu fazla gereksiz ısınmanın nedeni genellikle oyunlar oynamak, arka planda fazla uygulamaların açık kalıyor olması süreli yapılabilen bazı işlemler veya cihazın donanımını zorlayacak cinsten bazı uygulamaların açık kalması çeşitli sebeplerden olabilmektedir. İlk sebebe gelirsek kameranın fazla kullanılmasıdır diyebiliriz. Çok fazla kamera kullanımının da dışında yine kameranın yüksek ayarlar da çok fazla sürelerde çalışıyor olmasıdır. Gereksiz olarak çekebileceğiniz yüksek kaliteye sahip olan videolar da yine pek çok android cihaz da yüksek ısınma sonuçları ile karşılaşılabilmektedir. Kamera cihazınızın gereksiz yere çok ısınması dışında da fazla batarya tüketmesini sağlamakta olan bazı fonksiyonlardan da biri olduğundan dolayı dikkatli ve ihtiyaç hallerinde kullanılmalıdır.

Virüslerden Uzak Durun!

Senelerdir bilgisayarlarımızda olan bazı virüslerden çektiğimiz yetmiyormuş gibi birde cebimize dadandılar ve virüsler de aşırı fazla ısınma problemini meydana getirebilen önem arz eden hususlardandır. Yine virüslerin geliştirilme amaçları cihazınıza yerleşip çeşitli verilerinizi ele geçirmeleri ve yine de virüsler sahip olmuş oldukları yapılardan dolayı da cihazınızda aşırı ısınma sorunlar yapabilirler. Bunun da önüne geçebilmeniz açısından kaliteli bir anti virüs yazılımını kullanmanız yeterli olacaktır.

Koruyucu Kapaklara Dikkat!

Akıllı telefonlarımızı da ilk olarak korumamız bundan sonra da güzel gösterebilme amacı ile kullanmış olduğumuz koruyucu kapaklar yine cihazınızın aşırı oranlarda ısınmasına sebep olabilmektedir. Yine sizlerde farkında dahi olmadan kullanmakta olduğunuz kapaklar eğer ki telefonunuzu fazla sıkmaktaysa veya daraltıyorsa ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kullanacağınız kapakların fazla kalın olmamaları, yün gibi cinslerden olmamalarına kısacası ısınma problemini yapacak cinsten olmamalarına özen göstermeniz gerekmektedir.

Batarya ve Şarj Kabloları

Android cihazlarda gereğinden fazla ısınma problemi yaşatabilen unsurlar arasında yine cihazınızda da kullanmakta olduğunuz batarya ve çeşitli batarya şarjı açısından kullanmakta olduğunuz şarj kablosunun büyük etkileri olabilir. Özellikle de belirtmek gerekirse yine akıllı telefonların da eskimekte olan çeşitli bataryalarını çok fazla şarj edip fazla ısınmalarına da sebebiyet verebilmektesiniz. Ancak bu bataryalar yine şarj esnasında da fazla ısınmayarak çok aşırı şarj olma gereksinimleri ve ısınma problemi de gösterebilmektelerdir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir