Apple Haritalar’dan park etme eziyetini bitirecek yeni bir özellik

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 11, 2023 Yorum Yok

Aracınız için bir park yeri bulmanız her Vakit kolay olmayabilir ve bu arayış sırasında Fazla Çok yakıt da tüketebilirsiniz. Neyse ki Apple, en azından Apple Maps kullananlar en azından ABD ve Kanada’dakiler için bu işi kolaylaştırıyor.

Apple Maps, kullanıcılara varış yerlerinin yakınında park etme seçeneklerini gösteren ve müsaitlik durumunu bildiren yeni bir park etme özelliği kazanıyor. Apple’ın Chicago merkezli otopark rezervasyon hizmeti SpotHero ile ortaklığı sayesinde, ABD ve Kanada’daki kullanıcılar, 300 kentte 8.000’den Çok yerin park bilgilerini alabiliyor.

ABD ve Kanada’daki iPhone ve Mac kullanıcılarının bu özelliği kullanmak için, Apple Maps uygulaması aracılığıyla bir varış noktası aramaları ve Daha Çok > Otopark‘ı seçmeleri gerekiyor. Akabinde, yakındaki bir park yerini arayabilecekleri ve uygulama içindeki Türlü inançlı ödeme seçeneklerini kullanarak yer ayırtabilecekleri SpotHero’nun web sitesine yönlendiriliyorlar. Bir kullanıcı ödeme yaptığında, park yeri rezerve ediliyor ve Apple Cüzdanına eklenebilecek bir dijital park kartı veriliyor. Daha sonra gidecekleri yere gidebilir, park alanına vardıklarında QR kodlarını okutabilir ve araçlarını park edebilirler.

Kullanıcılar, aramalarını tarihe, saate ve vale hizmetlerine, tekerlekli İskemle erişilebilirliğine ve elektrikli araç şarjına sahip park yerlerine nazaran filtreleyebiliyor.

SpotHero CEO’su ve kurucu ortağı Mark Lawrence, TechCrunch ile yaptığı röportajda “sürücülere kolay, Müsait maliyetli park etme imkanı sağlamak için Daimi olarak yeni yollar buluyoruz. Apple Maps ile çalışmak, bunu yapmanın bir yolu. Yeni entegrasyonumuz sayesinde, Apple Maps kullanıcıları SpotHero park alanlarını direkt iPhone ve Mac’teki Apple Maps’te keşfedebilir” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir