Apple, Wi-Fi, Bluetooth ve hücresel bağlantıları tek çatı altında toplayacak kendi çipini üretecek

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 12, 2023 Yorum Yok

Teknoloji kulislerinde yayılan yeni bir argümana nazaran Apple, aygıtlarında hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth temaslarını güçlendirecek ve tümünü Biricik çatı altında toplayacak yeni bir çip üzerinde çalışıyor. Apple şu anda bu işler için kullandığı çipleri Broadcom’dan alıyor lakin 2025 prestiji ile kendi çiplerine geçmek istediği belirtiliyor.

İddialara nazaran Apple, kendi hücresel modemlerini de üretip artık Qualcomm’dan modem almaya nihayet vermeyi planlıyor. Apple 2024 sonu ve 2025 üzere kendi modemlerine geçiş yapacak. Üç Yıl içinde de bütün aygıtlarında artık kendi modemlerini kullanmaya başlayacak.

Apple bu çipleri üretime geçirirse, A serisi çip üzerinde sistem serisi üzere şeyleri esasen içeren, sayısı giderek artan Özel çiplerine daha Çok ekleme yapılmış olacak. Şirket, 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işinin “çoğunluğunu” satın aldı ve Nikkei, 2021’de Apple’ın 2023’ten itibaren kendi 5G modemini kullanmak istediğini bildirdi. Lakin Qualcomm’un nihayet yorumları, Apple’ın en erken 2024’e kadar geçiş yapmayacağını gösteriyor.

Kombine bir hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth çipinin bir iPhone’a ne Vakit iç edilebileceği belirli değil. Şirket içi hücresel modemin gelmesi için hala bir mühlet bekleyebileceğimiz düşünülürse, daha Fazla yolumuz olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir