Apple’ın ilk katlanır iPhone’unda (ve iPhone 15’te) fiziksel düğmeler olmayabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 17, 2023 Yorum Yok

Daha Evvel de örnekleri görülse de, Apple’ın birinci iPhone’u, dokunmatik ekranların benimsemesinde bir dönüm noktası oldu. Ve şirket, gelecekteki iPhone modelleri ve muhtemelen birinci katlanabilir iPhone’u ile işleri bir Defa daha değiştirebilir.

İlk olarak Apple Insider tarafından tespit edildiği üzere Apple, fizikî düğmeye sahip olmayan, dokunmaya hassas sert Vaziyet düğmelerinin kullanımını amaçlayan yeni bir patent aldı.

Ekran ve Dokunmatik Sensör Yapılarına Sahip Elektronik Cihazlar” başlıklı patent, “kontrol devrelerinin, pillerin ve öteki bileşenlerin” bir iPhone kasasının “duvarları” içinde nasıl oturacağını detaylarıyla anlatıyor. Bu duvarlar “opak kısımlara ve şeffaf kısımlara sahip olabilir” diye devam eden evrakta, “opak plastik, metal, fiber-kompozit gereçler ve diğer gereç katmanlarını içerebilir” yazıyor.

Daha Evvel de iPhone 15’in dokunmatik Sıkıntı ve ses düğmelerine sahip olabileceğine dair söylentiler duyulmuştu ve bu yeni Apple patenti, söylentileri destekliyor üzere gözüküyor.

Apple’ın potansiyel bir katlanabilir telefonu gösteren tahlili ise daha İlgi cazip olabilir. Apple, katlanabilen bir iPhone’un Temel çizimlerinin yanı sıra, dokunmatik sensörlerin “gözle görülmeyecek kadar Ufak ince metal hatlardan” oluşan “yan duvarlar” içine nasıl oturacağını da açıklıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir