Bilgisayar İçinde Bilgisayar

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bilgisayar konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, satın aldığınız yahut abone olduğunuz bilgisayar mecmualarının yanına birkaç internet sitesini de ekleyebilirsiniz. İnternet üzerinde içeriğini büsbütün bilgisayara ayırmış sayısız site bulmanız mümkün.

İnternetin çabucak her mevzuda uçsuz bucaksız bir bilgi kaynağı olduğunu arlık biliyorsunuz. Hiç kuşkusuz, bu hususların başında da bilgisayarlar ve teknoloji geliyor. Pek çok farklı sitede, bilgisayarlar, donanımlar ve yazılımlarla ilgili detaylı bilgi bulmanız mümkün.

Bilgisayar konusunda uzmanlaşmış olan sitelerde birçok makale ve inceleme yazısına yer verilir. Lakin bu sitelerin sunduğu en büyük hizmet, hiç kuşkusuz teknoloji haberlerini bizlere ulaştırmaları. Şayet teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeleri anında öğrenmek isterseniz, bu tip sitelere kesinlikle göz atmalısınız.

Internet üzerindeki tüm bilgisayar sitelerinin bu kadarla sonlu olduğunu da düşünmeyin. Rastgele bir arama motoruna “bilgisayar” ya da “computer” yazıp arama yaparsanız, yüzlerce bilgisayar sitesine ulaşabilirsiniz.

DarkHardware – CHIP

www.darkhardware.com

Uzun vakittir yayın hayatını sürdürmekte olan Türkçe içerikli bir donanım sitesi. Hayli geniş bir yazı ve makale arşivine sahip olan sitede, şimdiki haberlere ve forum sayfalarına da yer verilmiş. Dileyen herkes, forum sayfalarını ziyaret ederek başka bilgisayar meraklılarıyla iletileşme bahtını yakalayabilirler.

www.chip.com.tr

Türkiye’nin en çok okunan bilgisayar ve irtibat kültürü mecmuası olan CHIP’in internet sitesi, her gün yüzlerce farklı kullanıcıya hizmet veriyor. Daima güncellenen siteyi ziyaret ederek günlük haberler, makaleler, köşe yazıları ve donanım/yazılım incelemelerine ulaşabilirsiniz.

Wired – CNET

www.wired.com

“wired.com”, internet ve teknoloji dendiğinde akla gelen birinci adreslerden birisi. Siteyi benzerlerinden ayıran en değerli özellik ise, hiç kuşkusuz bilgisayar ve teknoloji “kültürü”ne yer veriyor olması. Sayfalar ortasında, PC ve Mac kullanıcılarının kültürel yaklaşımlarına dair sayısız makale bulabilirsiniz.

www.cnet.com

Dünyanın en kıymetli bilgisayar ve internet sitelerinden birisi olan “cnet.com”, sık güncellenen içeriği ile kullanıcılar için eşi bulunmaz bir kaynak durumunda. ABD ve Avrupa’da piyasaya Çıkan her yeni aygıt, birinci olarak bu sitede inceleniyor ve bedellendiriliyor. Lakin içeriğin İngilizce olduğunu bilmenizde de fayda var.

HardwareMania – Internet.com

www.hardwaremania.com

Türkçe içerikli bir diğer donanım sitesi de “hardwaremania.com”. Bilhassa eser incelemeleri ile dikkat çeken sitede günlük haberlere de yer veriliyor. Şimdiki hususların ele alındığı makaleler, yeniden ilgi alımlı kısımlar ortasında. Sitenin forum kısmı ise, kullanıcıların birbirlerine yardım ve takviye olmaları emeliyle hazırlanmış.

www.internet.com

“internet.com” adresi, aslında dev bir site ağının buluşma noktası. “JupiterWeb” isimli kümenin hazırladığı onlarca web sitesinden biri olan “internetcom”, sık güncellenen günlük haberleri ile bilişim konusundaki tüm gelişmeleri anında kullanıcılarına sunuyor.

WebDergi – TechWeb

www.webdergi.com

Bilgisayar, internet, teknoloji ve oyun mevzularını bünyesinde barındıran Türkçe içerikli online bir mecmua: “webdergi.com”. Bilhassa birbirinden enteresan sektörel haberleri ile dikkat çeken sitede, ayrıyeten çeşitli ipuçlarına ve web sitesi incelemelerine yer verilmiş.

www.techweb.com

Dikkat çeken internet sitelerinden birisi de, hiç kuşkusuz “techweb.com”. Aktüel haberlerden taşınabilir teknolojilere, incelemelerden sektörel değerlendirmelere kadar pek çok farklı husus, İngilizce içerik sunan bu sitede sizleri bekliyor.

PC Labs – Datamation

www.pclabs.gen.tr

Türkçe içerik sunan başarılı bilgisayar sitelerinden birisi de, hiç kuşkusuz “pclabs.gen.tr”. Sayfalar ortasında yeni bilişim teknolojileri hakkında aktüel bilgilerin yanı sıra, donanım ve yazılım eserleri hakkında detaylı incelemeler bulmanız da mümkün.

www.products.datamation.com

Her gün onlarca yeni donanım ve yazılım eserin piyasaya çıktığını düşünürsek, hepsinden haberdar olmanın neredeyse imkansız olduğunu anlayabiliriz. Bu site, içeriğini büsbütün yeni çıkan eserlere ayırmış ve aktüel bilgileri ziyaretçilerine ulaştırmayı amaçlamış.

ZDNet – Donanım Haber – Turk Internet

www.zdnet.com

İngilizce içeriğe sahip olan “zdnet.com” adresi, bilgisayarlar hakkında daha fazlasını bilmek isteyenler için epey yararlı bilgilerle dolu. Kılavuzlardan püf noktalarına, internet dünyasından anti-virüs yazılımlarına kadar çabucak herşeyi bu sitede bulabilirsiniz.

www.donanimhaber.com

Türkçe içerikli öteki bir bilgisayar sitesi daha: “donanimhaber.com”. Yüklü olarak donanım eserleri hakkında yeni haberlere, incelemelere ve testlere yer veren sitede, ayrıyeten işlemci fiyatları da yer alıyor. Alışveriş yapmadan evvel bu adrese göz atmanızda fayda var.

turk.internet.com

Yukarıda bahsettiğimiz “internet.com” sitesinin Türkçe sürümü. Lakin iki site ortasında değerli bir fark bulunuyor. Bu site yalnızca “internet.com”un kopyası değil, daha çok Türkiye ile ilgili haberlere yer veren gelişmiş bir bilişim portalı olma özelliğini taşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir