Çalınan 50.000 Bitcoin, 10 yıl sonra, hem de bir patlamış mısır tenekesinde bulundu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 09, 2022 Yorum Yok

ABD eşitlik Bakanlığı, 2012 yılında 32 yaşındaki Gürcistanlı bir kişinin, Dark Web’de bir vakitler “uyuşturucuların Amazonu” olarak isimlendirilen bir site olan Silk Road’dan (İpek Yolu) hileli olarak elde ettiği 50.676 Bitcoin’e el koyduğunu duyurdu. eşitlik Bakanlığı tarafından yapılan bir basın açıklamasına nazaran James Zhong, yetkililerin Bitcoin’i bir yeraltı sığınağında, banyo dolabındaki bir patlamış mısır tenekesine gizlenmiş “tek kartlı bir bilgisayarda” sakladığı tespit ettikten sonra hatasını kabul etti.

Hükümetin bulunan Bitcoin’e 9 Kasım 2021’de el koyduğu bildiriliyor. Bedeli ise, o sırada 3,36 milyar doların üzerindeydi.

O vakitten beri yaşanan süratli değer kaybı nedenilye, bulunan Bitcoin’in kıymetinin şu anda 1 milyar doların biraz üzerinde olduğu söyleniyor. Basın açıklamasına nazaran, hükümetin şimdiye kadarki en Aka ikinci mali ele geçirmesi bu oldu. Bu yılın başlarında TikTokçu/rapçi/Forbes müellifi Razzlekhan ve kocasının iç olduğu sav edilen bir davada ele geçirilen 3,6 milyar dolarlık çalıntı Bitcoin, birinci sırada yer alıyor.

Davadan Mesul bir IRS müfettişi, Zhong’un soygununu “sofistike bir plan” olarak nitelendirdi ve onun, haksız elde edilmiş Bitcoin’i saklamak için tasarlanmış “bir sıra karmaşık işlem” gerçekleştirdiğini söyledi. eşitlik Bakanlığı’nın söylediğine nazaran, Eylül 2012’de, insanların internet üzerinden uyuşturucu, silah, bilgisayar korsanlığı araçları ve öbür Yasa dışı mal ve hizmetleri alıp satmalarına müsaade vermek için tasarlanmış bir Tor sitesi olan Silk Road’da dokuz Düzmece hesap açtı. Zhong daha sonra hesaba 200 ila 2.000 Bitcoin ortasında bir ölçü yatırıyordu ve akabinde, kimi bir saniyede beşe kadar çıkan biçimde, birkaç Nakit çekme talebi gönderiyordu. eşitlik Bakanlığının belirttiğine nazaran bu metot, siteyi kandırarak başlangıçta yatırdığını birkaç Sefer Geri veriyordu.

Bir IRS müfettişi tarafından dosyalanan bir evraka nazaran, bunu yaklaşık 140 Defa yapmak The Silk Road’un kasasını boşalttı. Site, birebir anda elinde en Çok 50.000 Bitcoin tutuyordu. Zhong’un yararı 2017’de, kripto Nakit ünitesine sahip olan herkesin, anne blok zincirinden ayrılarak kendi varlığı haline gelmesinin akabinde Bitcoin Cash isimli Öbür bir Nakit ünitesine muadil ölçüde almasıyla daha da arttı. eşitlik Bakanlığı, Zhong’un daha sonra 50.000 Bitcoin Cash’ini 3.500 olağan Bitcoin ile takas ettiğini ve koleksiyonuna eklediğini söyledi.

Protos’un söylediğine nazaran eşitlik Bakanlığı, çalınan Bitcoin’i nasıl takip ettiğini ayrıntılı anlatmasa da, Zhong’un yakalanmasına neden olan şeyin bir kısmı, 2019’da polisin yaptığı bir aramaydı. Raporda, alınan eşyalar ortasında “çok Çok bitcoin” listeleyen bir hırsızlık ispatı bulunduğu söyleniyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir