Cep telefonu ve tabletlerde ÖTV kalkıyor mu? Yanıt geldi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Sosyal medyada ortaya çıkan kimi savlar, cep telefonu ve tabletlerde özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) sıfırlanacağı istikametindeydi. Bir sefere mahsus olmak üzere gençlerin aldıkları telefon ve tablet bilgisayarların ÖTV’siz satılmasına yönelik bir düzenleme hazırlığı argümanı süratle yayıldı. Lakin bu tez her ne kadar heyecan verici olsa da, görünüşe nazaran gerçeği yansıtmıyor.

AA’nın aktardığı habere nazaran Hazine ve Maliye Bakanlığının, “telefon ve tabletlerden ÖTV alınmamasına” ait bir çalışmasının bulunmuyor.

Paylaşılan haberde “AA muhabirinin Hazine ve Maliye Bakanlığından edindiği bilgiye nazaran, Bakanlığın gündeminde bu tarafta bir çalışma bulunmuyor” denildi.

Kısacası şu Lahza için cep telefonu ve tabletlerden ÖTV alınmayacağı söylentisi temelsiz çıkmış durumda. Her Vakit olduğu üzere bu Hadise da, toplumsal medyada gördüğünüz her şeye inanmamamız gerektiğini bize hatırlatıyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir