Dogecoin’in sevimli yüzü Kabosu’dan kötü haber: Aramızdan ayrılmak üzere

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Kabosu ismini daha Evvel duymamış olabilirsiniz. Shiba Inu cinsi bir köpek olan Kabosu, binlerce (belki de milyonlarca) mime ve bir de kripto Nakit ünitesine ilham vererek internetin en Ünlü köpeklerinden biri oldu. Öbür bir deyiyle Kabosu, kripto Nakit piyasasının Değerli oyuncularından biri olan Gogecoin’in de yüzü.

Ne yazık ki, bu Ünlü köpek muhtemelen ömrünün sonuna yaklaşıyor ve bir internet çağının sonunun sinyalini veriyor.

Adını Japonya’da tanınan olan bir narenciye meyvesinden Meydan Kabosu şu anda hasta ve sahibi Atsuko Sato‘nun Instagram gönderisine nazaran, bir Cin karaciğer hastalığı olan akut kolanjiyohepatit ve bir Cin kan kanseri olan kronik lenfositik lösemi geçiriyor.

Akut kolanjiyohepatit antibiyotiklerle tedavi edilebilir, lakin uzun vadeli komplikasyonlara ve kalıcı karaciğer hastalığına neden olabiliyor. Kronik lenfositik löseminin ise hayvanlarda tedavisi pek kolay değil. İmmünsüpresif ilaçlarla tedavi edilebilen, yavaş ilerleyen bir kanser çeşidi olmasına karşın, VCA Animal Hospitals’ın söylediğine nazaran köpekler, hastalık teşhisi konulduktan sonra nadiren remisyona giriyor. Tedaviye başladıktan sonra ortalama hayatta kalma mühleti, ek bir komplikasyon yaşanmazsa bir ile üç Yıl ortasında belirtiliyor.

26 Aralık tarihli daha evvelki bir Instagram gönderisi, Kabosu’nun iştahını kaybettiğini ve su içmediğini belirtiyordu. Fakat, veterinerden konuta döndükten sonra Sato, telaş verici karaciğer testi sonuçlarına ve sarılığa Karşın köpeğin biraz daha âlâ hissettiğini bildirdi. Bir Instagram gönderisinde “Kabosu’nun iştahı var. Ayrıyeten su da içebiliyor” diye yazdı.

Yine de, Ömür kalitesindeki güzelleşmeye karşın, internetin en Ünlü Shiba Inu’sunun ortamızda geçireceği uzun bir vakti kalmamış olabilir. Sato’nun Öbür bir gönderisine nazaran Kabosu, Ekim ayında 17. ıslak gününü kutladı. American Kennel Club’a nazaran bu köpek ırkının ortalama ömrü 13-16 Yıl ortasında yer alıyor.

Fotojenik Shiba Inu, birinci Defa 2010 yılında Reddit ve Tumblr’da, sahibi Sato’nun şahsî blogundan patilerini kavuşturmuştu. Köpeğin eşsiz tabiri, Özgün “doge” olarak Şöhret kazandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir