DuckDuckGo’dan Google’a çok konuşulacak bir engel daha geldi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Gizlilik ve güvenliğe verdiği yükle öne çıkan web tarayıcısı ve arama motoru DuckDuckGo, bundan bu türlü “Google ile giriş yapın” açılır pencerelerini ya da diyalog kutularını otomatik olarak kapatacağını duyurdu. Firmadan yapılan açıklamaya nazaran güncellenmiş DuckDuckGo uygulaması ve Firefox, Chrome, Brave ve Edge uzantılarını kullanan kullanıcılar “rahatsız eden ve yanlış yöneltici olabilen bu pencereleri artık görmeyecekler ve daha Çok kapalılığın keyfini sürecekler.”

DuckDuckGo bunun yalnızca rahatsız edici popup pencereleri kapatmak olmadığının da altını çizdi. Yayınladığı basın bildirisinde, Google hesabınızı tarayıcı geçmişine bağlamanın, Google’ın ayrım ettirmeden kullanıcıları izlemesine imkân verdiğini söyledi.

DuckDuckGo, Google’ın bu bilgileri firmalara daha alakalı ve amaçlı reklamlar göstermelerine imkân verebilmek için kullanabileceğini söylüyor. Google giriş pencerelerini kapatan DuckDuckGo güncellemesi şu anda kullanıma hazır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir