Elon Musk’ın, bu ünlü isimlerin mavi tik ücretini kendi cebinden ödediği ortaya çıktı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 24, 2023 Yorum Yok

Twitter, geçtiğimiz hafta, uzun bir bekleyişin akabinde, Twitter Blue hizmeti için ödeme yapmayan hesaplardan sertifikalı mavi onay işaretini kaldırdı. Lakin görünüşe nazaran, Musk bir Sefer daha Ufak çaplı bir düzensizliğe imzasını attı ve atmaya da devam ediyor.

Fark edilen birinci şey, Twitter Blue için ödeme yapmayan birtakım hesapların mavi onay işaretini müdafaasıydı ve bunun Tüm sebebi Twitter CEO’su Elon Musk üzere gözüküyor.

Bu üç hesap, en Fazla satan muharrir Stephen King‘e, NBA basketbol yıldızı LeBron James‘e ve 1980’lerin polis gösterisinin yıldızı T.J. Hooker, William Shatner’a ilişkin. King, bir gönderisinde Twitter Blue için ödeme yapmadığını fakat Yine de onay işaretinin bulunduğundan bahsetmiş ve Musk o iletiye “Rica ederim namaste” formunda Karşılık vermişti. Daha sonra da King, James ve Shatner’ın mavi onay işareti için kendisinin ödeme yaptığını açıkladı.

Ancak Musk’ın bu üç muhakkak hesabın doğrulama işaretlerini muhafazası için kendi cebinden ödeme yapmasının sebebi belirsizliğini koruyor. Musk’ın King’in onay işareti için ödeme yapması daha da tuhaf. King, Musk’ın 2022’de Twitter’ı devralmasıyla ilgili hislerini yüksek sesle lisana getiriyor ve Musk’ın Tesla araba şirketini yönetmesiyle “vizyoner” olduğunu düşünürken, “Twitter için felaket biri. Aklına geleni yapıyor üzere görünüyor” demişti.

Her şey bu kadarla hudutlu kalmadı

Bu gelişmenin yanı sıra, kimi ölmüş ünlülerin hesaplarındaki mavi tiklerin de kaldırılmadığı biliniyor. Rolling Stone’un bildirdiği üzereyse Twitter, bir milyondan Çok takipçisi olan birçok hesap için mavi onay işaretini Geri vermeye başladı. Bunlardan biri, takipçilerine o rozeti Geri almak için Nakit ödemediğini anlatmak isteyen Yüzüklerin Efendisi ve X-Men oyuncusu Ian McKellen idi.

Kısacası Elon Musk, Twitter’da Tekrar işleri karıştırdı. Mavi onay işaretinden daha Çok özellik sunan Twitter Blue için şu anne kadar kaç kişinin ödeme yaptığına dair bir bilgi açıklanmadı. Ayrıyeten, artık şirketin Musk’ın mülkiyetinde Özel bir şirket olmasından Dolayı bu bilgiler hiçbir Vakit tam olarak açıklanmayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir