Elon Musk’ın Twitter’ı, Elon Musk’a karşı açılan davanın borçları nedeniyle yine davalık oldu

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 23, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini Geri çektiği günlerde toplumsal medya devine hukukî dayanak veren bir danışmanlık firması, yaptığı Amel için hiçbir Vakit ödeme alamadığını söyleyerek şirkete dava açtı.

Charles River Associates (CRA), Twitter tarafından Ağustos 2022’de, Twitter’ın 44 milyar dolarlık birleşme mutabakatını tamamlamayı reddetmesi nedeniyle Musk’a dava açmasından kısa bir müddet sonra vazifeye başladığını söylüyor. Musk, muhtemelen kaybedeceği netleştikten sonra Son Ekim sonunda satın alma sürecini tamamlamıştı. CRA, Twitter’dan faiz, masraflar ve yasal fiyatlar nedeniyle alacağı olan tam fiyatı ve iki yahut üç kat ziyanı talep ediyor.

Yeni dava, Musk’ın davayla gayret etmek yerine isteksizce Twitter’ı satın almasını tamamladıktan sonra CRA’nın yaptığı Amel için ödeme alma teşebbüslerini anlatıyor. CRA, Musk’ın satın alımından sonraki ay içinde ödenmemiş faturalarla ilgili gönderdiği bir sıra iletiye Cevap alamadığını söylüyor.

CRA’nın davası, artık Musk’a ilişkin olan Twitter’a açılmış birçok tazminat davasından yalnızca biri. Yazılım satıcısı Imply Data daha Evvel Twitter’ın 1.092.000 dolarlık bir faturayı ödeyemediğini argüman etmişti. ek mukavele ihlali davaları, Twitter’ın San Francisco ofis kulesinin 136.000 dolarlık kirasını ve Özel jet hizmetleri için 197.725 dolar borcunu ödemediğini de sav ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir