Eski Twitter müdüründen Elon Musk için sert açıklamalar

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın eski Emniyet müdürü Yoel Roth, Twitter’dan ani ayrılmasından bu yana verdiği birinci kamuoyu röportajında, platformun Elon Musk idaresinde eskisinden daha az inançlı olduğuna inandığını söyledi. Knight Foundation tarafından düzenlenen bir aktiflikte konuşan Roth, Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’ın hala daha inançlı olduğuna inanıp inanmadığı sorusuna “inanmıyorum” karşılığını verdi.

Roth’un yorumları Özellikle dikkat cazibeli, zira Musk’ın Twitter’ı devralmasını takip eden kaotik günlerde Twitter’da neler olup bittiğini kamuya Aleni bir formda tartışan üst seviye yöneticilerden biriydi. Twitter’ın siyaset takımının uzun müddettir üyesi olan Roth, platformda ırkçı hakaretlerin artmasına neden olan koordineli trolleme kampanyasını detaylı bir halde anlattı.

Ancak Roth, başlangıçta optimist olmasına karşın, “prosedürel meşruiyetteki” bir bozulmanın nihayetinde ayrılmasına neden olduğunu söyledi. Musk’ın Twitter’da Değerli siyaset kararları almadan Evvel bir “moderasyon konseyi” oluşturmak istediğini belirttiğini, fakat kısa müddette kararları kendi başına almayı tercih ettiğini gösterdiğini kaydetti.

Roth, “Bir moderasyon kurulu kurmakla dengeli, kaprisli, Biricik taraflı kararlar almamakla ilgili şeyler söylüyordu ve ben de buna dayanarak iyimserdim” dedi ve ekledi: “İyimserliğim nihayetinde kayboldu.

Roth ayrıyeten Twitter Blue ve fiyatlı doğrulama uygulamalarının başarısızlıkla sonuçlanmasına işaret ederek, takımının Musk’ı evvelden uyardığını lakin Musk’ın telaşlarını görmezden gelmeyi tercih ettiğini söyledi. Roth, Twitter Blue’nun birinci kullanıma sunulmasının akabinde dolandırıcılık ve taklitlerin artmasına atıfta bulunarak, “Tam olarak beklediğimiz formda raydan çıktı ve bunu evvelce ele almak için olması gereken Emniyet tedbirleri yoktu” dedi.

Roth’un yorumları, Musk’ın bu hafta içinde Twitter Blue doğrulamasını yine başlatmaya hazırlandığı sırada geldi. Musk nihayet yorumlarında, işletmeler ve bireyler için farklı renklerde rozetler olacağını ve bir Cin manuel kimlik doğrulama süreci olacağını söylemişti.

Roth, şirketteki toplu işten çıkarma ve istifaların ardından birtakım eski çalışanların tez ettiği üzere Twitter’ın “muhteşem bir başarısızlık” yaşayacağına inanmadığını belirtirken, kullanıcıların engelleme ve sessize alma üzere Temel Emniyet özelliklerinin yanı Dizi muhafazalı tweet’ler üzere saklılığı koruyan özelliklerin olağan halde çalışmaya devam edip etmediğine Fazla dikkat etmeleri gerektiğini söyledi: “Korumalı tweetler çalışmayı durdurursa, kaçın, zira bu bir şeylerin derinden yanlış gittiğinin belirtisidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir