Evrenin interaktif haritası yayınlandı: Evrende gezinmenin en kolay yolu, bu interaktif haritadan geçiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Uzay meraklıları artık cihanın en derin köşelerini keşfetmek için bilim kurgu sinemalarına bel bağlamak ya da James Webb Uzay Teleskobu‘ndan gelen imajları beklemek zorunda değil. Johns Hopkins Üniversitesi’nden gökbilimciler kainatta gezinmenizi sağlayan yeni bir interaktif harita oluşturdular.

Sloan Dijital sema Araştırması tarafından 20 Yıl boyunca toplanan bilgileri kullanan harita, insanların kozmosun daha Evvel sırf ilim insanlarının erişebildiği kısımlarını deneyimlemesine İmkan tanıyor.

Ücretsiz olarak görüntülenebilen ve indirilebilen harita, her biri milyarlarca yıldız ve gezegen içeren 200.000 galaksinin gerçek konumunu ve gerçek renklerini gösteriyor.

Johns Hopkins’te profesör olan haritanın mimarı Brice Ménard şunları söyledi: ‘Büyürken astronomi fotoğraflarından, yıldızlardan, nebulalardan ve galaksilerden Fazla ilham aldım ve artık insanlara ilham vermek için yeni bir fotoğraf çeşidi yaratmanın vakti geldi.”

Dünyanın dört bir yanındaki astrofizikçiler yıllardır bu dataları tahlil ediyor ve binlerce bilimsel makale ve keşfe imza atıyorlar. Lakin hiç kimse hoş, bilimsel olarak gerçek ve ilim insanı olmayan insanların da erişebileceği bir harita oluşturmak için Vakit ayırmamıştı. Neyse ki sonunda yapıldı.

Evrenin haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir