Hızlı Satış İçin Evinizi İnternette Pazarlamanın 6 Güçlü Yolu

Hızlı Satış İçin Evinizi İnternette Pazarlamanın 6 Güçlü Yolu

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su Eyl 21, 2022 Yorum Yok

İnternet, evinizi pazarlamak için güçlü bir araç olabilir. Evinizi ister nakit ister daha fazla para için hızlı bir şekilde satıyor olun, internette reklamını yapmanın birkaç yolu vardır. Bu yazıda Facebook, Instagram, Google AdWords ve bloglama hakkında konuşacağız.

Facebook

Evinizi çevrimiçi pazarlamak için Facebook kullanmanın bir avantajı, satış yapan web sitenize bağlantılar ekleyebilmenizdir. Bu bağlantıları kullanarak alıcıları listenize çekebilirsiniz. Ancak, resimlerin ve bilgilerin onları çizecek kadar dikkat çekici olduğundan emin olmalısınız. Evinizin fotoğraflarını çekmek uzun bir yol kat edebilir. Ayrıca, maruz kalmayı artıracak çeşitli Facebook gruplarına da gönderebilirsiniz.

Videolar ve fotoğraflar oluşturmak, girişinizi tanıtmanın başka bir etkili yoludur. Potansiyel alıcılara evinizin çeşitli özelliklerini anlatmak için kısa videolar kullanabilirsiniz. Bu videolar 60 saniyeden kısa olmalıdır. Ayrıca, izleyiciler tarafından gönderilen soruları yanıtlayabileceğiniz canlı video Soru-Cevap oturumları düzenleyebilirsiniz. Görünürlüğünü artırmak için evinizin bir özellik görüntüsünü de yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, listelerinizin çekici görünmesini sağlamak için video ve fotoğraf düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz.

Instagram

Evinizi hızlı bir satış için çevrimiçi pazarlamanın yeni bir yolunu arıyorsanız, Instagram kullanmayı düşünün. Bu sosyal medya platformu videoya sahiptir, böylece eviniz hakkında uzun biçimli videolar yayınlayabilirsiniz. Bir saat kadar uzun olabilirler ve evinizi göstermenin, içinde gezinmenin ve tüm olanaklar hakkında konuşmanın harika bir yolu olabilirler. Bu videolar günlük, hatta haftalık olarak paylaşılabilir.

Instagram ayrıca evinizin benzersiz özelliklerini öne çıkarmanın harika bir yoludur. Dikkat çekmek ve ilgi uyandırmak için mimari özelliklerin, boya renklerinin ve ortak alanların resimlerini yayınlayabilirsiniz. Sonuçta, eviniz bir topluluğun ve mahallenizin bir parçasıdır, bu nedenle topluluğun benzersiz niteliklerini yakalamak istemeniz çok doğaldır.

Google reklamları

Evinizi hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, evinizin reklamını yapmak için Google AdWords’ü kullanmak, mülkünüzü arayan kişilerin karşısına çıkmanın harika bir yoludur. İdeal potansiyelinizin arama terimlerini ve özelliklerini bilerek doğru kitleyi hedefleyebilirsiniz. Pazarınızdaki potansiyel ev alıcılarını agresif bir şekilde hedeflemek için uzun kuyruklu niş anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.

Google’ın reklamları şaşırtıcı derecede etkilidir, ancak biraz incelik gerektirirler. Altı ana reklam türü vardır: arama, görüntülü reklam, alışveriş, video, evrensel uygulama ve Gmail. Bu tür reklamların her birinin kendi artıları ve eksileri vardır.

Hızlı Satış İçin Evinizi İnternette Pazarlamanın 6 Güçlü Yolu

Blog yazısı

Ev satmak kolay bir süreç değildir, ancak doğru çevrimiçi pazarlama araçlarıyla evinizi satmak için gereken süreyi azaltabilirsiniz. Evinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve doğru fiyatlandırmak da dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birkaç ipucu vardır. İlk izlenimler önemlidir ve ev alıcıları önce evinizin dışını fark edeceklerdir. Çevreye dikkat edin ve evinizin görünümünü iyileştirecek küçük onarımları düşünün. Boyamayı, kapı kollarını değiştirmeyi ve kırık armatürleri onarmayı düşünün.

Sosyal medya, evinizi pazarlamanın başka bir yoludur. Örneğin Facebook, girişlerinizi tanıtmak için ödeme yapmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu, daha fazla insanı çekmek için harika bir yol olabilir. Facebook’un 2,7 milyardan fazla kullanıcısı var ve bunların çoğuna reklamlar için ödeme yaparak ulaşabilirsiniz. Kullanılacak bir başka harika sosyal medya aracı da Instagram. Emlak ilanınızın fotoğraflarını veya videosunu yükleyebilir ve ilgili hashtag’leri uygulayabilirsiniz.

MLS

MLS, emlakçılar için değerli bir araçtır çünkü listeleri diğer sitelerle birleştirir. Bu, evinizi MLS’de listelediğinizde Zillow, Realtor.com ve Trulia gibi sitelerde görünmesi gerektiği anlamına gelir. MLS’nin gücünden yararlanmanın en iyi yolu, onu kapsamlı bir sosyal medya stratejisiyle tamamlamaktır.

MLS’nin en büyük yararı, yalnızca lisanslı emlakçıların satılık ev ilan etmesine izin vermesidir. MLS’ye göre, satılan evlerin %90’ından fazlası bir şekilde MLS’de listeleniyor. MLS listeleri, emlakçıların sabit bir ücretle ev ilan etmelerine de olanak tanır; bu, bir emlakçıya komisyon ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Eposta pazarlama

E-posta pazarlaması, evinizi geniş bir kitlenin önüne çıkarmanın harika bir yoludur. Ancak, evinizi çevrimiçi pazarlamak için e-posta kullanırken bazı temel kurallara uyduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bu kurallar, açık oranı, tıklama oranını ve harekete geçirici mesajı not etmeyi içerir. Bu üç unsur karşılanmazsa, istenen sonuçları alamayabilirsiniz.

İlk olarak, abonelerinizin e-posta listenize kaydolmaları için ikna edici bir nedeniniz olduğundan emin olun. Bu ücretsiz bir indirme şeklinde olabilir. İndirme, okuyucu için değer sunmalı ve gayrimenkulle ilgili olmalıdır. Farklı kitlelere ulaşmak için farklı e-posta pazarlama biçimlerini de kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir