İngiltere, en azından kararlı kripto para üniteleri (stable coin) için büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor.

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 27, 2022 Yorum Yok

İngiltere hükümeti, kararlı kripto paralar (stable coin) için bir düzenleme getireceğini ve ülke çapındaki mağazalarda geçerli bir ödeme formu olarak kullanılabileceklerini duyurdu. Kararlı kripto paraları düzenleme kararı, ülkenin “kripto varlık teknolojisi ve yatırımında global bir merkez” haline gelmesine yönelik daha geniş planların bir kesimi.

Kararlı kripto paraları düzenleme planı, hükümetin ilgilendiği daha büyük bir ekonomik atılım paketinin kesimi. Öteki öğeler ortasında, firmaların yenilik yapmasına imkan sağlayacak bir finansal piyasa altyapısı sanal alanının başlatılması da yer alıyor. Kripto sanayisi ile hükümet, kripto varlık pazarını uygunlaştırmak için vergi sistemini düzgünleştirmek istiyor ve bu yaz Kraliyet Darphanesi ile Fungible Token (NFT) üzerinde çalışmalar yürütecek.

Kararlı kripto para (Stable coin) nedir?

Kararlı kripto paraların öbür kripto para ünitelerinden farklı, istikrarlı bir pahaya sahip olmaları. Öbür bir deyişle fiyatlandırma açısından Bitcoin ya da Etherum üzere dalgalı bir seyir takip etmiyorlar. Çoğu stablecoin’in fiyatı, ABD doları üzere gerçek paralara yahut altın üzere varlıklara sabit durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir