iPhone 14 ile sunulan bu özellik, yakında tüm telefonlarda standart haline gelebilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 21, 2023 Yorum Yok

Uydu kontağı, Apple’ın iPhone 14 serisindeki her telefonda bulunan Değerli bir özellik olarak karşımıza çıktı. Ve artık ABD hükümeti, telefondan uyduya ilişkinin yakın gelecekte daha Çok kullanıcı için daha erişilebilir olması emeliyle yeni planlar yapıyor.

PhoneArena’nın haberine nazaran, Federal İrtibat Komitesi (FCC), Verizon ve AT&T üzere taşınabilir operatörlerin, sinyalin olmadığı alanlarda taşınabilir kapsama alanı sağlamak için uydu operatörleriyle Bir arada çalışmasına müsaade verecek bir Teklif sundu.

Şu anda, Apple’ın uydu telekomünikasyon şirketi Globalstar ile paydaşlığı, en yeni iPhone’larının “Uydu üzerinden Acil Yardım” isimli bir özellik aracılığıyla uydularla irtibat kurmasına müsaade veriyor. Dört iPhone 14 modelinin tamamı, ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Fransa, İrlanda ve Almanya’daki kullanıcılara bu hizmeti sunabilen yüksek teknolojili bileşenlere sahip. Yani, şu anda akıllı telefon tabanlı uydu ilişkisi Mevcut olan var altyapı Aka ölçüde Apple’a ilişkin ve Apple tarafından işletiliyor. ABD hükümeti ise, işte bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor.

Samsung’un önümüzdeki Yıl Samsung Galaxy S24 serisi ile emsal uydu yeteneklerini sunması bekleniyor, lakin Koreli şirket bu yetenekler için Qualcomm’un tescilli Snapdragon Uydu hizmetini kullanacak.

Bu yüzden ABD hükümeti, “durağan olmayan yörünge uydularının karasal spektrum sahiplerinden kira aldığı” bir sistem öneriyor. Öbür bir deyişle, uydu şirketleri ve taşınabilir operatörlerin var Wi-Fi yahut hücresel kapsama alanı olmayan alanlarda kapsama alanı sağlamak için Bir arada çalışmaları Muhtemel olacak.

Teklif onaylanırsa, yeni telefonların uydularla irtibat kurmak için Apple’ın yaptığı üzere Özel bileşenlere gereksinimi olmayacak ve bu irtibatları kolaylaştırmanın sorumluluğu taşınabilir operatörlere aktarılacak. Böylece yeni jenerasyon akıllı telefonlarda uydu temasının standart hale gelmesi için Değerli bir adım atılmış olacak.

Mobil operatörlerin acil durum uydu ilişkisine müsaade veren planlar için daha yüksek fiyatlar talep edecekleri rahatlıkla varsayım edilebilir, lakin bu türlü üst Tertip ve hayat kurtarma ihtimali olan bir özelliğin daha yaygın bir halde kullanılabilir olmasının değerini unutmamak gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir