iPhone 14’ün yeni özelliği beklendiği gibi işini yaptı, bir insanın hayatını kurtardı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Apple iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle Birlikte şirketin en yeni özelliklerinden biri de tanıtılmıştı: Acil durum Yardımı (Emergency SOS). Acil durum Yardımı, Irak bölgelerde ulaşılamayan hücresel data yahut wifi yerine bir uydu teması aracılığıyla acil servislere bağlanmanıza İmkan tanıyor.

İşte bu özellik, geçtiğimiz hafta Alaska’nın yırtıcı bölgelerinde kaybolan bir adamı kurtardı. MacRumors, Noorvik’ten Kotzebue’ye kar arabası ile giden bir adamın Alaska’nın yırtıcı tabiatında mahsur kaldığını ve iPhone’unun Acil durum Yardımı özelliğini etkinleştirdiğini bildirdi. Lokal arama ve kurtarma takımları, adamı bulmak ve Kotzebue’deki inançlı bir yere götürmek için Apple’ın Acil durum Müdahale Merkezi ile Birlikte çalıştı. Alaska Eyalet Polisleri halk Güvenliği Departmanından gelen bir gönderiye nazaran, adam bildirilen rastgele bir yaralanmaya maruz kalmadı.

Adamın yırtıcı tabiatta kaybolmasının akabinde Apple ve yetkililerle Çabucak temas kurabilmesi bir talihti. Ulusal Hava Durumu Servisi’ne nazaran, Kotzebue bölgesindeki ortalama sıcaklık geçtiğimiz hafta yaklaşık eksi 7 santigrat derece idi ve bölge için bir kış fırtınası uyarısı yayınlanmıştı.

Apple teknolojisinin işe yaraması ve potansiyel olarak birinin hayatını kurtarması Aka bir muvaffakiyet hikayesi olarak kıymetlendirilebilir. Savlar, Samsung üzere kimi Aka Android üreticilerinin de bir formda uydu irtibatını yeni telefonlarına getireceği istikametinde.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir