iPhone veya iMessage'da Sizi Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Yazılır?

iPhone veya iMessage’da Sizi Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Yazılır?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

iPhone veya iMessage’da sizi engelleyen biriyle iletişime geçmenin birkaç yolu vardır. Bu makalede, iPhone’unuzun engellenip engellenmediğini nasıl kontrol edeceğinizi ve sizi engelledikten sonra birine nasıl mesaj göndereceğinizi öğreneceksiniz. Öncelikle, sizi engellemelerine neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir.

Sizi iPhone veya iMessage’da Engelleyen Birine Mesaj Atabilir Misiniz?

Birinin sizi iPhone’unda veya iMessage’ında engellediğini düşünüyorsanız, mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Mesaj gelmezse, okundu bilgilerini kontrol edin. “Teslim edildi” derlerse, şanslısın. Bu, sizi engelleyip engellemedikleri konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Birisi sizi iPhone’unda veya iMessage’ında engellediyse, onlardan herhangi bir bildirim almazsınız. Bunun nedeni, birini engellemenin, artık onlarla iletişim kuramayacağınız anlamına gelmesidir. Tipik olarak, insanlar onları engelleme konusunda başkalarına bildirimde bulunmaz. Engellenen bir numaraya yalnızca diğer kişi hala telefonundaysa otomatik yanıt gönderebilirsiniz. Sizi engellemediğinden emin olmak için kişiyi aramayı da deneyebilirsiniz.

Birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin bazı yolları vardır, ancak bunların hiçbiri kusursuz değildir. Çoğu durumda, ilk işaret teslim edilmeyen bir mesajdır. Numara alınmasa bile mesaj gönderebilirsiniz. Birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın başka bir yolu, iPhone’larında Rahatsız Etmeyin’i açıp açmadıklarını görmektir.

Engellenen kişi sizi iPhone’unda engellediyse, farklı bir e-posta kimliği kullanarak mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, iPhone’undaki arayan kimliğini değiştirmeniz ve ardından kişi listenize yeni bir e-posta adresi eklemeniz gerekir. Mesaj göndermeye devam etmek için e-posta adresi doğrulanmalıdır.

Sizi iPhone’da engelleyen birine mesaj gönderip gönderemeyeceğinizden emin değilseniz, önce arayan kimliğini değiştirmek en iyisidir. Kişinin sizi iPhone’unda engellediğini düşünüyorsanız, telefonunu arayabilir ve kısa bir süre çaldığından emin olabilirsiniz. Numara hala çalıyorsa, kişi sizi engellemiş olabilir. Ardından, mesajı alıp almadıklarını görmek için birkaç saat bekleyin.

Sizi iPhone’da engelleyen birine mesaj göndermenin başka bir yolu da farklı bir mesajlaşma uygulaması kullanmaktır. Bir diğer popüler olan ise Snapchat. Uygulamanın yeni arkadaşlar ekleme seçeneği ve eski arkadaşları bulmak için bir arama çubuğu vardır. Numarayı bulduktan sonra, mesajı bu numaradan gönderebilirsiniz.

Kişinin sizi engelleyip engellemediğinden emin değilseniz, metin baloncuklarının yeşil olup olmadığına bakın. Yeşile dönerlerse internete bağlı olmayabilirler veya bir Android telefona geçmiş olabilirler. Ayrıca Okundu ve Teslim Edildi durumlarına bakarak sizi engelleyip engellemediklerini de görebilirsiniz.

Birinin sizi iPhone veya iMessage’da engelleyip engellemediğini kontrol etmenin başka bir yolu da kişinin telefonunu aramaktır. Telefonun iki kez çaldığını görürseniz, numaranın sizi engellemiş olması daha olasıdır. Emin değilseniz, kişinin kararına saygı duymak en iyisidir.

iPhone veya iMessage'da Sizi Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Yazılır?

Birinin Sizi iPhone’da Engellediğine Dair İşaretler

Birinin sizi iPhone veya iMsg’de engellediğini düşündüğünüzde, arayabileceğiniz birkaç işaret vardır. Birincisi, onlara gönderdiğiniz son metnin durumudur. “Teslim Edilemez” yerine “Teslim edildi” yazıyorsa, kişi sizi engellemiş olabilir.

Birinin sizi iPhone veya Mesaj’da engellediğinin bir başka işareti de “Teslim Edildi” mesajının olmamasıdır. Metniniz teslim edildiğinde bir onay aldığınız için bu özellikle iOS cihazlarda yaygındır. İleti teslim edilmezse, diğer kişinin gelen kutusundan gizlenmiş olabilir. Engellenen bir numaraya gönderilen bir mesajın durumunu, manuel olarak yeniden göndererek de kontrol edebilirsiniz.

Bir kişi sizi iPhone veya iMessage’da engellediyse, ona bir test SMS veya MMS mesajı göndermek isteyebilirsiniz. Buna cevap verirken kibar olmak önemlidir. Mesaj göndermeye ek olarak, durumu test etmek için engellenen kişiye FaceTime aramaları yapabilirsiniz.

Engellenen kişiyi iPhone’unuzda arayamıyorsanız, onu farklı bir telefondan aramayı deneyebilirsiniz. Bu, özellikle başka bir hattalarsa kullanışlıdır. Bazen kişi sesli mesaj bırakır veya numarayı tamamen engeller. Onlarla iletişim kurmanın bir yolunu bulamıyorsanız, onları başka bir telefondan aramayı veya e-posta adreslerini bulmaya çalışmayı deneyin.

Birinin sizi iPhone veya Mesaj’da engellediğine dair diğer işaretler arasında iMessage rengindeki değişiklikler yer alır. Bazen mesaj siyah yerine mavi olur ve alıcı Rahatsız Etmeyin modunu açar. İleti durumu, teslim edilenden teslim edilemeyene de değişebilir. Alıcının hesabı için iMessage’ı devre dışı bırakması da söz konusu olabilir.

iPhone veya iMessage’da sizi engelleyen birine kısa mesaj gönderirken, engellenen numaranın mesajı alıp almadığını görmek için birkaç dakika beklemeniz gerekir. Genellikle aynı mesajı birkaç dakika sonra gönderirseniz bir hata mesajı almazsınız.

Bir kişinin sizi iPhone’da mı yoksa iMessage’da mı engellediğinden emin değilseniz, son mesajları kontrol edebilirsiniz. Son mesajlarını göremiyorsanız, sizi engellemişlerdir. Bu durumda, neler olduğunu öğrenmek için kişiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Kısa mesajın kendisine ek olarak, iMessage’ınızın teslim durumunu da kontrol edebilirsiniz. Engellenen mesajlar, herkesin görebileceği iMessage geçmişinizde görülebilir. Yeşil metin, e-posta hizmetinize veya istemcinize bağlı olarak değişecektir. Bazı durumlarda, spam olarak işaretlenecektir.

Telefon numaranızın engellendiğini fark ederseniz, yanlışlıkla engellemiş olabilirsiniz. Bu, birisi arama veya metin almanızı engellediğinde, ancak yine de sesli mesaj bıraktığında olur. Durumun böyle olduğundan şüpheleniyorsanız, sizi engelleyen kişiye bir iMessage göndermeyi deneyebilirsiniz.

iPhone’da Sizi Engelleyen Biriyle İletişim Kurma

Birisi sizi iPhone’unda veya iMessage’ında engellediyse, onunla tekrar iletişim kurmanın bazı yolları vardır. Telefonlarını ziyaret edebilir ve onlarla yüz yüze konuşabilir veya onlara MMS veya SMS mesajı gönderebilirsiniz. Kişi henüz telefonunun okundu bilgilerini açmadıysa, kendisine mesaj gönderdiğinizi bile bilmiyor olabilir.

iPhone’unuzda engellenen bir kişiyle iletişim kurmanın ilk yolu, önce onun iznini istemektir. Düşündüğün kadar kolay olmayabilir. Birisi sizi iPhone’unda engellerse, konuşmayı etkileyen paranoya olabilir. Bir kişi size izin vermeden sizi engellerse, onu geri aramanız veya SMS göndermeniz gerekir.

“Teslim Edilmedi” şeklinde bir iMessage aldığınızda, birkaç saat bekleyin ve onları tekrar aramayı deneyin. Bazen sizi iPhone’larında engelleyen kişiler geçici olarak hizmet alanlarının dışındadır ve mesajlarına cevap veremezler. Engellenen bir kişiye hala ulaşmakta sorun yaşıyorsanız, onu aramayı ve takip etmeyi deneyin.

Engellenen kişi henüz sizi engellemediyse, onun yerine SMS göndermeyi deneyebilirsiniz. Numaranızı görmelerini istemiyorsanız gizlemeniz gerekebilir. Aksi takdirde, farklı bir telefon numarasından aramayı deneyebilirsiniz.

Apple kimliğini ve iletişim bilgilerini biliyorsanız, iPhone veya iMessage’da engellenen biriyle iletişim kurmak kolaydır. Bunları ortak arkadaşlar aracılığıyla çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz. Alternatif olarak, e-posta adreslerine veya sosyal profillerine sahipseniz e-posta adreslerini veya telefon numaralarını bulmayı deneyebilirsiniz.

Sizi iPhone’da veya bir mesajda engelleyen biriyle iletişim kurmak için başka bir seçenek de onun telefonunu aramaktır. Bu, onları diğer uçtan aramayı başardıysanız işe yarar, ancak diğer uca geçmediyseniz büyük olasılıkla şansınız kalmaz. Alternatif olarak, farklı bir telefon, hatta bir sabit hat kullanarak telefon numaranızı gizlemeyi deneyebilirsiniz.

Sizi iPhone veya adobe iMessage’da engelleyen biriyle iletişim kurmanın başka bir yöntemi de şifreli bir mesaj göndermektir. Kişiye acilen ulaşmanız gerekiyorsa veya acil bir metin mesajınız varsa bu iyi bir seçenek değildir.

Bir kişiyle telefonla iletişim kuramıyorsanız, son kısa mesajlarına bakın. Mesaj balonunun altında ‘Teslim Edildi’ veya ‘Teslim Edilmedi’ mesajı görüyorsanız, kişi sizi engellemiş olabilir.

iPhone’unuzda yanlışlıkla bir numarayı engellediyseniz, kişiye kısa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Ancak, bir numarayı engellemediğinizden emin olmanız gerekir – yoksa hiçbir bildirim almazsınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir