“Kapatıp açmayı denedin mi?” sorusunun arkasında yatan gerçek ne?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Birine telefonunuzda yahut Öbür bir teknolojik aygıtınızda bir Sorun yaşadığınızı söylediğinizde, muhtemelen karşılaştığınız birinci soru “kapatıp tekrar açmayı denedin mi?” oluyordur. O denli ki, bu soru ve tavsiye hayatımızın içerisinde alışıldık bir latifeye bile dönüşebiliyor.

Telefonunuzu kapatmak Aka bir Hadise değil, fakat bu süreçte teknoloji açısından Fazla Kıymetli bir süreç gerçekleşiyor.

Kapatıp açınca ne oluyor?

RAM, telefonun işlemcisinin gereksinim duyduğu kısa müddetli dataları depolar. Tabletler, PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve oyun konsolları da iç olmak üzere öbür birçok aygıtta da RAM kullanıldığını görürsünüz. RAM’inizde depolanan datalar, telefonunuzu en nihayet açtığınızdan beri kullandığınız rastgele bir uygulamada her türlü misyonu gerçekleştirmek için kullanılır.

Bir web sayfasına yahut uygulamaya erişmek istiyorsanız, bu, aygıtınıza bir sonraki hareketiniz beklentisiyle saklanan ilgili bilgileri sağladığı için RAM kullanılarak süratli bir formda yapılabilir. Günümüzün akıllı telefonlarında genellikle 6-12 GB ortasında değişen RAM bulunuyor. Birden fazla insan 6-8 GB’tan fazlasına gereksinim duymazken, ek alana muhtaçlık duyabileceğiniz durumlar olabilir ve birtakım akıllı telefonların en Aka avantajlarından biri, sundukları bu ek RAM’dir.

RAM, telefonunuzun uzun vadeli depolama kapasitesiyle ilgili bir özellik değildir ve RAM bilgilerinize uzun vadeli olarak muhtaçlık duymazsınız. Bu nedenle, telefonunuz her tekrar başlatıldığında RAM’inizdeki bütün bilgiler temizlenir. Tekrar başlatmanın yanı Dizi RAM’inizi temizlemenin Öbür yolları da vardır, lakin akıllı telefonunuzu yine başlatmak çoklukla en kolay ve en Yalın usuldür. Ayrıyeten, telefonunuzu tekrar başlatmanın diğer kimi Aka yararları da vardır.

RAM’iniz Gereksiz bilgilerle dolduğunda, telefonunuzun genel performansı Kıymetli ölçüde yavaşlayabilir. Uygulamaları ve belgeleri yüklemek can sıkıcı bir hale gelebilir ve telefonunuz nihayet aylarını yaşıyormuş üzere hissedilebilir. Kullanımdan sonra uygulamalarınızı manuel olarak kapatsanız bile, RAM’de artık bilgiler kalabilir. Telefonu kapatmak, RAM’e giden gücü büsbütün kestiğinden Dolayı RAM’i büsbütün temizler.

RAM’inizde ne kadar Çok Meydan varsa, telefonunuz komutlara o kadar süratli reaksiyon verebilir. Bu nedenle, performans kalitesinde bir düşüş ayrım ettiğinizde telefonunuzu tekrar başlatmak süratli bir tahlil olabilir. Lakin bu garantili bir tahlil değildir. RAM’in dolması, yavaş akıllı telefon performansının yaygın bir nedeni olsa da Biricik sebebi değildir. Eski işletim sistemleri, bozulmuş piller ve hatta Kötü gayeli yazılımlar da telefonun performansını yavaşlatabilir.

Bu nedenle, tekrar başlatma Yardımcı olmazsa, tanımlamanız gereken ek bir Sıkıntı olabilir.

Başka bir deyişle, her ne kadar latife gayeli kullanılabiliyor olsa da, telefonunuzu kapatıp açmanın gerçek yararları vardır ve açılmayan uygulamaları açmaktan ilişki meselelerini çözmeye kadar pek Fazla farklı bahiste telefonunuza Yardımcı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir