Katlanabilir ekran da neymiş? LG, “gerilebilir OLED ekranı” ile yeni bir çağı başlatabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 10, 2022 Yorum Yok

Teknolojik aygıtların fiyatı artmaya süratle devam ediyor ve bu nedenle, akıllı telefonunuzu yahut tabletinizi ezkaza düşürmek ve ekranın binlerce kesime ayrılmasını izlemek Fazla daha Sıkıntı verici hale geliyor. Pekala ya ekranlar dokunmatik ekranlı bir aygıtın en sağlam kesimi olsaydı? LG, bu türlü bir istikbal üzerinde çalışıyor.

OLED ekranların yararlarının sonu yok üzere görünüyor. Daha az Güç tüketiyorlar, aygıtların daha ince ve daha hafif olmasını sağlıyorlar ve manzara kalitesi açısından, canlı renklerle ve göze güzel gelen kontrast düzeyleri ile LCD’lerden ve eski ekran teknolojilerinden Fazla daha uygun performans gösteriyorlar. LCD panellerin tersine OLED ekranlar, performanslarını engellemeden yahut rastgele bir kalıcı hasara neden olmadan bükülebilir olacak halde de tasarlanabiliyor.

Bir kullanıcının çevresel görüşünü daha yeterli doldurmak için kavisli TV ve bilgisayar ekranları üzere aygıtları ve hatta iki görüntüleme modu ortasında sık sık geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için katlanıp tekrar düzleştirilebilen ekranları esasen gördük. Fakat LG, OLED’lerin esnekliğini daha Ufak aygıtlara getirmek için çalışıyor ve Dünya’nın birinci 12 inçlik panelini duyurdu. Bu panel, devasa bir lastik bant kesimi üzere hem esnek hem de gerilebiliyor. Ayrıyeten aşınmaya karşı dayanma kabiliyeti de var.

12 inçlik panel, tam renkli RGB imgeleri (LG, tam olarak kaç renk üretebileceğini belirtmedi) ve 100PPI çözünürlüğü destekliyor. Bu, 12,9 inç ekranlı 264PPI’ye ulaşan iPad Pro’daki panel üzere ekranların çözünürlüğünün biraz gerisinde, lakin iPad’i bir kaldırıma düşürürseniz, muhtemelen Fazla üzüleceksiniz. LG’nin ekranında bu türlü bir durum yaşanmıyor.

LG’nin yeni 12 inçlik paneli gerildiğinde, çapraz olarak tam 14 inçe uzatılabiliyor ve akabinde Özgün boyutuna Geri döndürülebiliyor. Yapısında germeye Ahenk sağlamak için yaylar üzere devinim eden S-şekilli mikro tel yapılar kullanılıyor. LG, bu yenilik ile OLED ekranlar için potansiyel kullanım durumlarını genişletmeye bir adım daha yakın olduğuna inanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir