Lenovo Yoga Slim 7i Pro İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Lenovo’nun Yoga serisini artık bilmeyen yok. Dizaynıyla hem ince hem hafif bir seri olduğu üzere birebir vakitte yüksek performans arayanların ilgi duyduğu bir seri olmasıyla da ehemmiyet kazanıyor. Bu aileden daha evvel de pek çok modeli inceledik. Bu sefer ise elimizde Lenovo’nun Yoga Slim 7i Pro modeli yer alıyor.

Yoga Slim 7i Pro, dizaynıyla göze epeyce güzel gelen bir model olduğu üzere, ziyadesiyle ince ve yalnızca 1.3 kilogram tartısında. Böylelikle rahatlıkla yanınızda taşıyabiliyor ve istediğiniz yerde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Yoga Slim 7i Pro, sahip olduğu özelliklerle de hayli tatmin edici bir dizüstü bilgisayar modeli oluyor. Laptop’ta 14 inç boyutunda bir ekran yer alıyor. Bu ekran 2.8K olarak da nitelendirebileceğimiz 2880×1800 piksel çözünürlüğünde imaj üretiyor. IPS panele sahip olan ekranın ekran en – uzunluk oranı 16:10 formunda olurken, 400 nit parlaklığa sahip olması da ekranın ziyadesiyle parlak olduğunu gösteriyor. Öte yandan bu ekranda 90Hz tazeleme suratı mevcut. Bu sayede ekran dolanımlarında olduğu üzere ekranda görüntüleyeceğiniz multimedya uygulamalarında da akıcı bir tecrübe elde edebiliyorsunuz. Ekranın bir başka avantajı ise, sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsaması. Bu da doygun renklere ve canlı bir imgeye kavuşmanızı sağlıyor. Ayrıyeten ekranın Dolby Vision takviyeli olduğunu ve TÜV Rheinland Eyesafe ve TÜV Rheinland Low Blue Light sertifikalarını bulundurduğunu da söyleyelim. Bunlar uzun kullanımda göz sıhhati açısından değerli dokümanlar.

Laptop’da işlemci olarak 11’inci jenerasyon Core i7 yer alıyor. Böylelikle bu laptop ile günlük kullanımın dışında yük gerektiren uygulamaları da rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. Grafik işlemci tarafında ise NVIDIA GeForce MX 450 ekran kartı kullanılmış. Bu da size Overwatch ve türevi oyunlarda yeterli bir performans almanızı sağlayacak. Laptop’ta yüksek performans sağlanması açısından havalandırma da desteklenmiş. Laptop’ta akıllı Q Control soğutma sistemi kullanılıyor. Böylelikle laptop yük altına girdiğinde havalandırma sıcak havayı olabildiğince süratli biçimde dışarı atarak aygıtın serin kalmasını sağlıyor.

Bu ortada bu tip kompakt laptop’larda en önemli sorunlardan biri de klavye ve touchpad kullanımı. Lenovo, bu modelinde yüzde 35 oranında daha büyük bir touchpad kullanmış. Böylelikle mouse kullanmıyor ve işlerinizi daha çok touchpad ile yürütüyorsanız, bu geniş alan size kolaylık sağlayacak. Öte yandan TrueStrike klavye teknolojisini kullanan Yoga Slim 7i Pro, tuş arası kısalmasına karşın tuş arası hissiyatını tıpkı tutmayı başarıyor. Tıpkı vakitte klavye tuşları daha yumuşak basış sağlayan bir yapıya sahip. Bu sayede bu laptop’ta yazı yazarken probleminiz olmayacak.

Yoga Slim 7i Pro’nun bir öteki kıymetli özelliği de ekstra güvenlik seçeneklerine sahip olması. Laptop’ta kamera güvenlik özellikleriyle donatılmış. Glance uygulaması yoluyla kurumsal seviyede güvenlik sağlıyor. O denli ki Glance sayesinde ekran başından kalktığınızda bilgisayar ekranı otomatik olarak kitleniyor, ekrana bakmadığınızda ise ekran blurlanıyor. Bunu üzerindeki kızılötesi sensörlerle yapabilen Yoga Slim 7i Pro, tekrar kafe ya da çalışma ortamı üzere kalabalık yerlerdeyken, ardınızdan birisi ekrana baktığında bunu algılıyor ve ekranda sizin görebileceğiniz bir ikaz görüntülüyor. Bu da size tam güvenlik sağlıyor.

Özetle

Sonuç olarak toparlarsak Yoga Slim 7i Pro, nitekim de başarılı bir dizüstü bilgisayar. Tasarım çizgilerinden performansına, kolay kullanım seçeneklerinden güvenlik yeteneklerine kadar dört dörtlük bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu manada şayet bu tatta bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız Yoga Slim 7i Pro’yu rahatlıkla alışveriş listenize ekleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir