MacBook Air için kafa karıştıran iddia: 12 inçlik MacBook geri mi dönüyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 19, 2023 Yorum Yok

Apple’ın 2015 yılında tanıttığı 12 inçlik MacBook’unu hatırlıyor musunuz? Bu laptop şirketin Mac serisine yeni bir Nefes getirme teşebbüsüydü. O vakitler MacBook Air’in devasa çerçeveleri vardı, fakat 12 inç MacBook estetik açıdan bir kullanıcının isteyebileceği her şeye sahipti. İnceydi, hafifti, hoş görünüyordu ve mükemmel bir Retina ekrana sahipti…

Ne yazık ki bu bilgisayarın birkaç kusuru vardı. Öncelikle dehşetli bir 480p kamera ile geliyordu, zayıf Intel Celeron işlemciye ve sadece Biricik bir USB-C temas noktasına sahipti. 2017’de bir revizyon yaşasa da, 2019’da üretimi büsbütün durdu.

Ve artık argümanlar, MacBook Air’in 12 inçlik bir modelinin yolda olabileceğini söylüyor. Yeni MacBook Air serisi, Apple silikonu sayesinde Intel devrine nazaran Fazla daha güçlü. Ekranı ise 13.3 inç büyüklüğünde. Söylentiler, şirketin 15 inçlik bir MacBook Air’i piyasaya sürmek üzere olduğuna işaret ederken, 12 inçlik bir modelin de varlığından bahsedilmeye başlandı.

Aslında geçtiğimiz Haziran ayında Bloomberg, Apple’ın 2023’ün sonunda yahut 2024’ün başlarında 12 inçlik bir MacBook Air’i piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. Bir hafta sonra ise Ünlü analist Ming-Chi Kuo, bu Eser için “kesinlikle üzerinde çalışma yapılmıyor” diyerek bu tezin aykırısını söylemişti.

Şimdi, “yeux1122” isimli bir kullanıcı tarafından Kore toplumsal ağı Naver’de yayınlanan yarım yamalak bir söylenti var. Bu kullanıcı, Apple söylentileri ile tanınıyor ve ortaya attığı argümanların en azından yarısı bugüne kadar gerçeğe dönüştü.

Apple, 12 inçlik bir MacBook Air çıkartmalı mı?

Günümüzün Mac dizüstü bilgisayar serisinde, 12 inçlik bir MacBook sadece diğer Mac’lerden Fazla daha ucuza satılacaksa mantıklı olabilir. Zira MacBook Air zati makul bir fiyata sahip.

Eğer donanım özellikleri MacBook Air serisi ile eşleşirse fiyat konusunda da Apple elini taşın altına koyarsa, 12 inçlik bir MacBook Air macOS çalıştıran en portatif seçenek olarak İlgi görebilir.

yeux1122, 2023’ün ikinci yarısını hedefleyen bir Vakit çizelgesinden bahsediyor. Yani 12 inçlik bir MacBook Air görüp görmeyeceğimizi öğrenmek için şimdi önümüzde uzun bir Vakit var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir