Microsoft Edge Reklamlar Nasıl Engellenir?

Microsoft Edge Reklamlar Nasıl Engellenir?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Microsoft’un fazla sorunlarla gelmiş olan işletim sistemi Windows 10 işletim sisteminin varsayılan internet tarayıcısı olan Microsoft Edge (Eski ismiyle Project Spartan), Google Chrome’dan aşırı daha hızlı olduğu halde eklenti desteği sunmamaktadır. Rahatsız edici reklamları engelleyerek internette tertemiz bir gezinme tecrübesi sunmakta olan Adblock Plus, birçoğumuzun olmazsa olmazları arasındadır. Yalnız Windows 10 final versiyonu çıkmasına rağmen Microsoft Edge tarayıcısı için destek hala sunulmadı. Hal böyle olduğu zaman da reklamlardan dolayı sinir duyan bazı Edge kullanıcılarımız ve özelliklerini beğenerek yalnızca reklamları önlemediği için Edge’den uzak duran kullanıcılarımız bu makalemizi okuyabilirler.

Microsoft Edge Reklamlar Nasıl Engellenir?

Reklamlara Çare Adguard

Windows 10 beraberinde önyüklü gelmekte olan son derece modern, son derece hızlı ve gelişmiş internet tarayıcısı Microsoft Edge, eklenti hizmeti sunamadığından dolayı reklamları önlemek için birçoğumuzun kullandığı bir program olan Adblock Plus deaktif kalıyor. Sayfada boşluk bırakmadan reklamlı alanları silip süpüren bu program kadar etkili bir diğer reklam önleme uygulaması var: Adguard. Sayfada olur olmaz zamanda aniden çıkan uygun olmayan reklamları tamamıyla ortadan kaldırarak hem güvenilir hem de daha oldukça seri bir internet tecrübesi yaşatmakta olan Adguard, Adblock Plus uyumsuzluk problemi çözülene kadar kullanabileceğiniz en etkili program diyebiliriz.

Özel Hosts Dosyası Çözüm Değil!

Aslında bakarsak Microsoft Edge tarayıcısı çerçevesinde reklamları kaldırmanın tek çözümü tabiî ki de Adguard değildir. Özel olarak profesyonelce hazırlanılan hosts dosyasıyla da bu problemi çözümleyebilmeniz mümkün yalnız bu iş hem uğraştırıcı hem de reklamların bulunmuş olduğu yerlerde boşluk oluşturduğundan önermiyoruz. Lafı aşırı uzatmadan Adguard uygulamayı beraberinde Microsoft Edge’de reklamları önlemenin yoluna geçmek istiyorum.

Adguard Beraberinde Reklamsız, Hızlı, Güvenli Web Deneyimi:

Adguard uygulamasını aşağıda vermiş olduğumuz adresten indirerek Windows işletim sisteminin 10. sürümünü sisteminize artık kuruyorsunuz. Yükleme adımını aşırı kolay olmasından geçmektedir ve direkt olarak uygulamanın ilgi çekici noktalarına geçiyorum.

Adguard’ı kurduktan sonrasında reklamları önlemek için ekstra bir işlemler yapmanız gerekmiyor. Reklam engelleyici kendiliğinden aktive oluyor. Reklam engelleyici eklentinin aktif olup olmadığını anlamak için Protection bölümünde Ad Blocker’ın durumuna bakmanız yeterlidir. “Enabled” ise reklam önleme aktiftir. (Aynı yerden kaç internet sayfasında kaç reklamın kaldırıldığını, veri kullanımından ne kadar tasarruf ettiğinizi görebilmektesiniz.)

Lakin sisteminizde çok sayıda internet tarayıcı kullanmaktaysanız, reklamların öteki tarayıcılarınızda engellenmesini istemiyor ya da Adblock Plus gibi diğer bir reklam önleme uygulamayı kullanmaktaysanız Microsoft Edge dışarısında kalan internet tarayıcıları Adguard’ın filtreleme listesinden çıkarmanızı tavsiye ederiz. Settings altında varolan Browsers bölümünden erişebileceğiniz bu sekmede “Delete from list” beraberinde tarayıcı filtreleme kütüphanesinden rahatlıkla silinebilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir