Microsoft Edge, uyku moduna alınan sekmelerde ne kadar iyi olduğunu bu rakamlarla kanıtlıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Sürekli olarak yeni yetenekler kazanan bir web tarayıcısı olan Microsoft Edge, öbür tarayıcılarda olmayan birtakım özelliklere de sahip. Bunlardan bir tanesi, hafıza tasarrufu sağlamak ve tarayıcının performansını artırmak için arka planda olan ve kullanılmayan sekmeleri dondurmak. Ve artık Microsoft, özelliğin hafıza tüketimini nasıl daha verimli hale getirdiği ve Edge’in artık sekmeleri ne Vakit dondurması gerektiğini anlamakta nasıl daha güzel olduğu hakkında daha Çok detay paylaştı.

Açıklamaya nazaran Edge’in uykuda bekleyen sekmeleri, sadece 28 günde 273 Petabayt RAM tasarrufu sağladı. Ayrıca yalnızca Eylül ayında 1,38 milyar sekmeyi uyku moduna geçirildi ve belleğin yüzde 83’ünden tasarruf edildi.

Asla kapatmadığınız tonlarca sekmeyi uyku moduna geçirmenin yanı sıra, Microsoft Edge artık sekmelere ne Vakit müdahale etmesi gerektiğini manaya ve sayfaları otomatik olarak uyku moduna alma konusunda biraz daha düzgün. Olağan ki özellik, istisna listelerinize hala hürmet duyuyor ve tarayıcıya yapmamasını söylediğiniz web sitelerini asla dondurmuyor.

Uyku Sekmelerini Edge Ayarları > Sistem ve performans > Performansı Optimize Et kısmından özelleştirmek mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir