Qualcomm’dan yeni işlemci sürprizi: Oryon işlemciler hakkında ne biliyoruz?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 19, 2022 Yorum Yok

Qualcomm, Snapdragon Eser ailesi için Oryon ismi verilen yeni bir CPU alt markasını duyurdu. Yeni CPU, 2023 yılında piyasaya sürülecek ve Windows PC’ler, akıllı telefonlar ve öbür cihazlarda kullanılmak üzere üreticilere sunulacak. Şirket yeni CPU’yu Snapdragon Zirvesi‘nde duyurdu, lakin ne içerdiği hakkında Fazla az detay verdi.

Şirket birkaç yıldır Windows ve Chrome OS bilgisayarlar için Snapdragon markalı çipler üretiyor; lakin bunları birçok Windows aygıtına yerleştirmekte yavaş kalmıştı. Artık şirket, yeni markası Oryon ile bunu telafi etmeyi amaçlıyor.

Oryon, Qualcomm’un 2019 yılında daha Evvel Apple’ın A serisi çipleri üzerinde çalışan 3 çip uzmanı tarafından kurulan Nuvia’yı 1,4 milyar dolara satın almasıyla ortaya çıkan teknolojiye dayanıyor. Yeni nesil çiplerin, Windows bilgisayarlar için var eserlerinden daha âlâ performansa sahip olacağı argüman edilirken, şirket tanıtımda bunu dayanaklar biçimde Oryon için “yeni bir performans seviyesi” diyor. Bakalım, Oryon piyasaya çıkınca ne kadar kuvvetli olacak, daima Birlikte göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir