Redmi Note 12 Pro ve Redmi Note 12 ile Sokağa Çıktık! Bu Kameralara Bayılacaksınız

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 18, 2023 Yorum Yok

Evet, merakla beklenen Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro

Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro, orta – üst segmente yerleşen akıllı telefonlar. Lakin dizaynları ve Özellikle ekran ve kamera tecrübeleriyle amiral gemisi akıllı telefonlara epeyce yakın bir profil çiziyorlar.

Her 2 telefonun da tasarımı epey şık. Keskin kenarları ve cam materyale sahip arka yüzeyleriyle pek hoş görünüyor ve elde tuttuğunuzda âlâ bir His sağlıyorlar. Ekranlara baktığımızda da benzeri etkiyi buluyoruz. Her 2 telefonun da ekran büyüklüğü 6.67 inç olurken, panel olarak AMOLED kullanılmış olması sevindirici. Böylelikle net görsellik sağlıyor, yüksek renk doygunluğu içeriyor ve parlak imaj üretiyorlar. Redmi Note 12, zirve noktada 1200 nit parlaklığa erişebiliyor, Redmi Note 12 Pro da Dolby Vision desteğiyle multimedya görüntülemek için üst gömlek bir ekran tecrübesi sağlıyor. Bu istikametteki teknik özellik ve bedeller bir yana, ekranlara şöyle bir baktığınızda zati Fazla da kelama gerek kalmıyor aslında. Fakat ekran çözünürlüklerinin 2400×1080 piksel olduğunu ve ekran tazeleme suratlarının 120Hz olduğunu söylemekte fayda var. Böylelikle hem yüksek çözünürlük hem akıcı bir ekran görüntüleme tecrübesi yakalabiliyorlar.

Bu ortada Redmi Note 12 Pro, ekranda Dolby Vision takviyesiyle multimedya tecrübesini kuvvetlendirmeyi amaçlarken, ses performansını da yanına koyuyor; Dolby Vision ve Dolby Atmos destekleyen birinci Redmi Note serisi akıllı telefon oluyor. Redmi Note 12 Pro’da Dolby Atmos takviyeli stereo hoparlör var ve bu çift hoparlör nitekim hoş ses performansı sunuyor. Bu sayede hem hoş imaj hem uygun ses ile telefonda multimedya içeriklerinden ziyadesiyle istifade edebiliyorsunuz. YouTube, Netflix, Disney, Amazon Prime ve öbür servislerden sıra sinema izlemek keyifli hale geliyor.

Gelelim telefonların bizi buraya getiren kameralarına. Redmi Note 12 ve Redmi Note 12 Pro, segmentine nazaran kuvvetli kamera kurulumlarına ve özelliklerine sahip, lakin elbette ortadaki fiyat farklarına bağlı olarak birtakım noktalarda ayrışıyorlar. önce Redmi Note 12 Pro’dan bahsederek başlamak istiyoruz, çünkü bu telefonda Xiaomi Procut özelliği bulunuyor.

Redmi Note 12 Pro, 108 MP anne kameraya sahip. Çözünürlük bu derece yüksek olunca, bu kamerayla çekilen fotoğrafların farklı noktalarına odaklanabiliyoruz. Lakin bunu manuel olarak yapmaya gerek yok. Burada Xiaomi’nin Procut özelliği devreye giriyor.

108 MP modunda çektiğimiz fotoğraflar, Redmi Note 12 Pro’nun yapay zeka yardımıyla aniden Çok kadraja otomatik olarak ayrılabiliyor. Böylelikle Biricik bir kare fotoğraf çekerek, tıpkı kareden farklı kadrajlar elde edebiliyoruz. Çekilen fotoğrafı 4:3, 16:9: 1:1, 3:4 şeklinde farklı kadrajlara bölen ve farklı noktalara odaklanabilen Procut özelliği nasıl çalışıyor derseniz, onu da gösterelim.

Önce 108 MP modunu açıp şöyle bir fotoğraf çekiyoruz. Ardından galeriden çektiğimiz fotoğrafı açıyor ve şu düğmeye bastığımızda Procut çalışıyor ve bize çektiğimiz bu fotoğraftan otomatik olarak yine kadrajlanan fotoğrafları yaratıyor. Bu, Özellikle içerik üretenlerin ve telefonuyla farklı fotoğraflar çekmeyi sevenlerin epey kullanışlı bulacağı bir uygulama olmuş.

İçerik üreticiler demişken, bu taraftaki ilhamı Film Kamerası’yla desteklediğini de söyleyelim. Redmi Note 12 Pro, 4K çözünürlükte videolar kaydedebiliyor ve Türlü sinema filtrelerini kullanıma sunuyor. Görüntü modundayken sinema moduna geçtiğinizde burada pek Fazla farklı sinema filtresini bir ortada buluyorsunuz. Bunları kullanarak Örneğin karanlık alanları daha soğuk ve ışıkları daha sıcak hale getirebilir, yüksek kontrast ve düşük doygunluk ekleyerek sahnelere sinematik bir hava katabilirsiniz. Burada Fazla sayıda seçenek var, gerisi sizin yeteneğinize kalıyor.

Bu ortada kamera OIS’e de sahip. Böylelikle titreşimsiz görüntüler yakalayabiliyorsunuz. Lakin elbette OIS’ten Full HD görüntülerde yararlanabildiğinizi de söyleyelim.

Genel olarak Redmi Note 12 Pro’nun kameralarına baktığımızda, burada 4’lü kamera kurulumunun yer aldığını görüyoruz. anne kameramız az Evvel de dediğimiz üzere 108 MP çözünürlüğünde. Bu lens f/1.9 diyafram açıklığına sahip ve 9’u 1 ortada piksel gruplama tekniği ile çift doğal ISO’yla Bir arada 1/1.52 inçlik Samsung HM2 sensörü kullanıyor. Bu sayede gündüz Cazibe senaryoları bir yana, loş ışıkta da net detaylara sahip kareler yakalayabiliyor. Bunun için telefonda Gece modu kullanılıyor.

Redmi Note 12 Pro, nitekim hoş fotoğraflar çekebiliyor. anne kamerası başka, ultra geniş açılı kamerası, makro kamerası ve derinlik kamerasıyla bir Tüm olarak ele aldığımızda ortaya hoş sonuçların çıktığını görüyoruz. Sizler de ekranda şu Lahza bugün çektiğimiz fotoğrafların yalnızca Ufak bir kısmını görüyorsunuz.

Arada birtakım farlılıklar olduğunu söyledik, Lakin Redmi Note 12’nin de kamera performansı pek güzel düzeyde. Evet, bu telefonda Procut özelliği yok, lakin 50 MP anne kameranın başını çektiği 3’lü arka kamera heyetimi ortaya uygun sonuçlar çıkartıyor. anne kameranın yanı sıra, bir sıra kullanışlı özellik ve filtrenin eklendiği ultra geniş açılı kamera ve makro kamera eşliğinde hoş seneryolar elde edebiliyor ve Yeniden Gece modunu kullanarak düşük ışıkta da âlâ fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Bu ortada her 2 telefonun da Portre modunu başka sevdiğimizi söyleyelim. Bu noktada üzerine Aka Amel düşen Meydan derinliğine ayrılan lensler güzel çalışıyor ve arka plan bulanıklığını uygun ayarlayarak Meydan derinliği geniş fotoğraflar üretebiliyorlar.

Evet, pekala telefonların pil ömrü ne kadar, bütün gün dışarıda olduğunuzda pil ömrü günü çıkartıyor mu? 5000 mAh batarya kapasitesi kolay kolay bitecek üzere değil. Hem Redmi Note 12 hem Redmi Note 12 Pro, 5000 mAh kapasitesinde bataryaya sahip. Böylelikle gün içinde şarj etmeden daha uzun mühlet dayanabiliyor ve günü çıkartabiliyor. Ayrıyeten pil idaresini isteğinize nazaran şekillendirebiliyorlar. Redmi Note 12’de pil tasarrufu ve ultra pil tasarrufu modları bulunurken, Redmi Note 12 Pro’da pil idaresi daha geniş. İsterseniz tasarruf modlarını seçebiliyor, isterseniz dengeli ya da performans moduna alabiliyorsunuz.

Telefonlar hem batarya kapasitelerinin geniş olması hem Sıkıntı idaresi uygun olan işlemciler kullanmalarıyla uzun pil ömrü sunuyorlar. Redmi Note 12 Pro, Snapdragon 732G işlemciden Sıkıntı sağlıyor, Redmi Note 12 ise Snapdragon 685’ten. Her 2’si de orta – üst segment çizgisi için yeterli performans üretiyorlar. Bu noktada şunu söylemek lazım, Redmi Note 12 Pro’nun 5G’li modeli de Mevcut ve bu telefon Dimensity 1080 işlemciyi kullanıyor. Performans açısından ülkemizde satışa çıkan bu telefonda da onu görmeyi isterdik, lakin bu noktada Xiaomi hem telefonun fiyatını yükseltmemek hem de ülkemizde halihazırda 5G desteği olmadığından bu telefonda Snapdragon 732G işlemciyi tercih etmiş. çok da mantıksız bir seçim değil. Çünkü Redmi Note 12 Pro, 8 GB RAM, 256 GB depolama alanı ve az sonra değineceğimiz fiyatıyla çok İdeal bir seçenek oluyor. Redmi Note 12 ise 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip. Bu ortada her 2 telefonun da depolama kapasitesini microSD kart yoluyla 1 TB’a kadar artırabildiğinizi de söyleyelim.

Ve gelelim telefonların en dikkat çeken öbür yanlarına. Telefonların pil ömrü uzun, lakin buna rağmen şarj olma müddetleri oldukça kısa. Redmi Note 12 Pro, 67W’lık şarj adaptörüyle geliyor ve böylelikle 15 dakika içinde yüzde 50 kapasitesinde şarj olabiliyor. Bu müddet Redmi Note 12’de 22 dakika civarında. Böylelikle piliniz bitse de süratlice Geri kazanabiliyorsunuz.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak değerlendirdiğimizde Redmi Note 12 de Redmi Note 12 Pro da hoş özelliklere sahip telefonlar olmuş. Elbette Pro modeli daha düzgün, lakin Temel noktalarda birbirlerine hayli yakın profil çiziyorlar. Bu nedenle kesesine nazaran ikisinden birini seçecek olanlar mutlu kalacaklardır. Fiyatlara geldiğimizde Redmi Note 12’nin 7729 TL, Redmi Note 12 Pro’nun ise 9779 TL fiyatlarla şu Lahza piyasada bulunabildiğini görüyoruz. Bunlar da pek rekabetçi fiyat etiketleri. Bu manada orta – üst segmentte hoş seçenekler olmuşlar.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir