Reklamlı abonelik, Netflix’in yüzünü güldürmeye başladı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 20, 2023 Yorum Yok

Bloomberg tarafından elde edilen dahili bilgilere nazaran, şu anda ABD’de Netflix’in reklam takviyeli abonelik seçeneğine kaydolan yaklaşık bir milyon hesap var. Seçenek birinci olarak Kasım ayı başlarında başlatıldı ve yavaş bir başlangıç yaptığı açıklanmıştı. Lakin Ocak ayına gelindiğinde, tahlil firması Antenna’ya nazaran ABD’deki yeni kayıtların yüzde 19’u 6,99 ABD doları fiyatındaki reklam takviyeli bu abonelik seçeneğini seçti.

Bloomberg, gördüğü dahili bilgilerin “en az” bir aylık olduğu ve tıpkı hesap üzerinden izleyen birdenbire Çok kullanıcıyı hesaba katmadığı konusunda uyarıyor. Lakin sayılar, bu seçeneğin Netflix’in tarihinin Aka bir kısmında ezici bir formda abone gelirlerine bel bağladıktan sonra yeni gelir akışında yerini bulduğunu gösteriyor. Bloomberg, reklam takviyeli abonelerin, çoğunlukla hizmete yeni kaydolanlardan oluştuğunu da ekliyor.

Yine de Antenna’nın tahlili, Netflix’in reklam takviyeli abonelik seçeneğinin, tıpkı şeçeneği sunan rakipleri HBO Max ve Disney Plus’tan daha yavaş bir halde kabul gördüğünü gösteriyor. lakin başlangıçta Kötü bir performans gösterdiği bildirilen bu seçeneğin Netflix tarafında da kabul görmeye başladığını görmek kıymetli.

Büyümeye Karşın reklam takviyeli aboneler, Netflix’in 74 milyon abonelik ABD tabanının Ufak bir kısmını temsil ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir