Sahte Instagram hesabı nasıl anlaşılır? Bu ipuçları çok işinize yarayacak…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Instagram’ın Düzmece hesaplar, botlar ve taklitçilerle dolu olduğu bir Sır değil. Rastgele bir trend gönderideki yorumlar kısmına bir göz atarsanız, pek Fazla tuzak ve kripto dolandırıcısı ile karşılaşabilirsiniz. Fakat, toplumsal ağda “gerçek görünme sanatında” ustalaşmış Fazla daha detaylı Düzmece hesaplar Mevcut ve bunların gerçek olup olmadıklarını ve sizi dolandırmak için orada olup olmadıklarını söylemek sıkıntı.

Dolandırıcılık hedefli Düzmece hesaplardan kimileri o kadar dikkatli bir formda oluşturulmuştur ki, profil fotoğraflarına bakmak, gönderi sıklıklarını Denetim etmek, takipçi/takip edilen oranını ve uygulamadaki genel Faaliyet seviyesini göz önünde bulundurmak üzere klasik pratik kurallar bile gerçeği düzmeceden ayırmanıza Yardımcı olmaz. Neyse ki, bu hesapları bulmanın daha güzel bir yolu var.

Bu hesap hakkında…

Tanımadığınız bir Instagram profilinde, üç noktaya dokunarak Instagram’ın size sağladığı üç Değerli bilgiyi aramak için “bu hesap hakkında“yı seçin. Bunların birincisi “katılma tarihi”dir. Dolandırıcılar yakalandıklarında yeni hesaplar açma eğiliminde olduklarından, birçok Düzmece hesap nispeten yeni olacaktır. Neyin “yeni” olduğu, hesabın bağlamına ve neyi tanıttığına bağlı olacaktır. Lakin, genel olarak, bir hesap bir yıldan daha yeniyse, bu potansiyel bir tehlike işaretidir.

Hesabın bulunduğu konum

Bir sonraki Kıymetli nokta “hesabın bulunduğu konum” bilgisidir. mesela İstanbul’da kiralık bir daire için bir hesaba bakıyorsanız, lakin bu hesap Nijerya’da bulunuyorsa, muhtemelen gerçek değildir. Lakin kimi dolandırıcıların ayarlarında hesap pozisyonunu paylaşmamayı seçeceğini unutmayın, bu yüzden bunu da Denetim edin ve kuşkulu görünen Öbür bir şey varsa dikkatli olun.

Önceki kullanıcı adları

Kontrol edilecek nihayet ayrıntı “önceki kullanıcı adları” kısmıdır. Bir dolandırıcı yakalandığında, kullanıcı ismi değişikliği, büsbütün baştan başlamak zorunda kalmadan yeni bir başlangıç yapmak için kolay ve süratli bir tahlil olabileceğinden Dolayı bu kısım en kıymetlisi olabilir. Bir hesabın yakın vakitte oluşturulmuş ve yasal olması anlaşılabilir olsa da, “katılma tarihi” ile “eski kullanıcı adları”nı eşleştirdiğinizde, hesap sahibinin geçmişine dair daha net bir manzara elde edebilirsiniz. Bir hesapta birkaç değişiklik olduysa, bu da şüphelenmek için Öbür bir neden olabilir.

Bu üç ayrıntı, bir hesabın Düzmece olup olmadığını Kesin olarak göstermese de, datalarınızı paylaşmaya karar vermeden Evvel dikkate alınması gereken faktörlerdir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir