Sony’nin yüzü, PlayStation 5 satışlarında yaşanan büyük artışla gülüyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 03, 2023 Yorum Yok

Sony’nin oyun kısmı, geçtiğimiz yılın Ekim – Aralık periyodundaki 3,9 milyona nazaran 7,1 milyon PS5 satarak rekor kıran bir yılbaşı çeyreği geçirdi. Yüzde 82’lik bu muazzam artışa bakılırsa, şirketin nihayet vakitlerde söylediği üzere tedarik sıkıntıları Aka ölçüde çözülmüş üzere görünüyor. Öbür bir deyişle, artık Fazla az gecikmeyle yahut hiç gecikme olmadan bir PS5 satın almak Mümkün olabiliyor. En azından yurtdışı için durum bu.

Genel olarak bakıldığında bu durum, Oyun ve File Hizmetleri segmentinin yıllık %53 artışla 9,7 milyar dolar gelire ulaşması ile sonuçlandı. Donanım alanındaki gelirin iki katının üzerine çıkması ve yazılım alanında yüzde 30’luk, File hizmetlerinde yüzde 20’lik ve PSVR ve öbür platformlardaki birinci taraf yazılım satışlarında yüzde 73’lük artış da bu sayıya dahil.

Sony ne kadar PlayStation 5 sattı?

Sony, Kasım 2022’deki 25 milyona kıyasla şu anda 32,1 milyon adet PS5 satmış durumda. Yani satılan Yekün ünite sayısı sırf Biricik bir çeyrekte yüzde 28 arttı. Ayrıyeten bu, Sony’nin önümüzdeki çeyrekte 5,2 milyon konsol satması halinde 2022 mali yılı PS5 satış iddiasını (Mart 2022’den Mart 2023’e kadar 18 milyon adet) yakalayabileceği manasına geliyor ki bu sayı daha Evvel “çılgınca iyimser” olarak değerlendiriliyordu. Şayet bu maksada ulaşırsa, mali yılının sonuna kadar Yekün PS5 satışı 37 milyona ulaşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir