Spotify’da büyük değişim zamanı: Mobil uygulama baştan aşağı yenileniyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 09, 2023 Yorum Yok

Spotify, Stream On aktifliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte Spotify, taşınabilir uygulamasını yine tasarladığını duyurdu. Uygulamaya yapılan güncelleme, kullanıcıların müzik, podcast ve sesli kitapların süratli önizlemelerini deneyimleyebilecekleri yeni bir anne ekran sunuyor.

Şirket ayrıyeten yeni bir “Smart Shuffle” düğmesi, aramada yeni keşif özellikleri ve podcast’ler için otomatik oynatma özelliği sunuyor. Uygulamaya gelen bütün değişiklikler şöyle:

  • Ana Sayfa’da Müzik, Podcast’ler ve Gösteriler ve Sesli Kitap önizlemeleri: Size Özel çalma listelerinin, albümlerin, podcast kısımlarının ve sesli kitapların görsel ve işitsel önizlemelerini keşfetmek için Müzik, Podcast’ler ve Gösteriler yahut Sesli Kitaplar akışına dokunmanız kâfi olacak. Akabinde, kaydetmek yahut paylaşmak için dokunabilir, sanatçı yahut podcast sayfalarında daha derine inebilir, baştan oynatabilir yahut önizlemenin bittiği yerden dinlemeye devam edebilirsiniz.
  • Arama’da keşif için yeni beslemeler: Favori türlerinizden kimi modüllerin kısa Canvas kliplerini keşfetmek için üst yahut aşağı kaydırabiliyorsunuz. Akabinde şarkıyı kolay kolay bir çalma listesine kaydedebiliyor, sanatçıyı takip edebiliyor yahut arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bunların hepsi Biricik bir yerden yapılıyor. Yeni favorileri kolaylıkla keşfetmek için akıştaki hashtag’leri kullanarak ilgili tipleri de keşfedebilirsiniz. Hatta Discover Weekly, Release Radar, New Music Friday ve RapCaviar üzere favori çalma listelerinizdeki modülleri önizleyebilirsiniz.
  • Smart Shuffle: Bu yeni tecrübe, kullanıcı tarafından oluşturulan Özgün bir çalma listesinin havasına harika halde uyan şahsileştirilmiş tekliflerle dinleme oturumlarını taze tutuyor. İhtimamla seçilmiş kullanıcı tarafından oluşturulmuş çalma listelerine yeni bir Nefes getiriyor, kesimleri karıştırıyor ve yeni, uyarlanmış teklifler ekliyor.
  • Podcast’ler için Otomatik Oynatma: Tıpkı müzikte olduğu üzere, artık Podcast’ler için Otomatik Oynatma özelliği sunuluyor. Bir podcast sona erdiğinde, zevkinize uyan ilgili Öbür bir kısım otomatik olarak oynatılıyor.

Spotify’a gelen yeni özellikleri aşağıdaki görüntüden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir