Tamiri en kolay ve en zor olan telefon markaları belli oldu: İşte Top 5 listeleri

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 09, 2023 Yorum Yok

Aranızda bozulan telefonunu kendi Tamir eden Mevcut mı bilmiyoruz lakin bu, Özellikle Yurt dışında yaygın bir formül. Hatta bunun için Tamir ekipmanları satılıyor ve telefonların nasıl Tamir edilebileceğine yönelik internette pek Fazla kaynak var durumda. Lakin elbette her telefonun tamiri kolay değil, ayrıyeten internetteki Tamir kitapçıkları da birden fazla Vakit güvenilmez olabiliyor. Peki, sizce en kolay onarılabilen telefon markası hangisi?

İnsanların telefonlarını kendilerinin onarmasını ve internette bulunan adım adım Tamir talimatlarının karmaşıklığını inceleyen bir araştırmaya nazaran, 2022 yılında piyasaya sürülen Samsung Galaxy telefonlar ortalama olarak tamiri en kolay telefonlar ortasına girmiş. Samsung, geçen Yıl en yüksek dereceye sahip olurken onu Apple, Google ve Xiaomi takip ediyor. Fakat birinci sırada Motorola var.

Teknoloji bilgi sitesi Electronics Hub tarafından yürütülen araştırma, konutta Tamir etmesi kolay ve güç olan akıllı telefonları belirlemek üzere yapılmış ve bu bahiste iFixit’ten de yararlanılmış. Bu ortada iFixit, Çabucak her yeni akıllı telefonun içini açarak Tamir edilebilirlik derecesini ölçen bir internet sitesi.

Araştırma sonuçlarına nazaran göre, tamiri en kolay telefon Motorola Moto G7 olmuş. Onu Samsung 2 modelle takip ediyor. Galaxy A40 ve Galaxy S22 Ultra en süratli Tamir edilebilen telefonlar listesinde 2 ve 3’üncü sırada; akabinde ise Apple, iPhone 11 Pro Max ile geliyor.

Ülkemizde Motorola resmi satışta bulunmadığı için en kolay Tamir edilebilen telefonlar listesinde gözler kuşkusuz Samsung’a kayıyor.

En güç Tamir edilen telefonlar

Peki, en güç Tamir olan telefonlar hangileri? Onu da söyleyelim: Araştırma sonuçlarına nazaran tamiri en güç olan telefonlar listesinde Google, Xiaomi ve Huawei yer alıyor, lakin bu listede Samsung ve Apple da var. Google’ın Pixel 7 modeli en güç Tamir edilen telefonlar ortasında başı çekerken, onu Samsung, Galaxy Note 10 modeliyle izliyor, 3’ünncülüğe de Apple, iPhone SE ile oturuyor. Xiaomi, Redmi Note 7 ve Mi 9 ile 4’üncü ve 5’inci sıraları doldururken, Huawei ise P30 Pro modeliyle 6’ıncı oluyor. Bu telefonların kimileri eski kimileri yeni. Lakin araştırma şirketi, daha kapsamlı bir çalışma da yapmış ve bunların ortalamasını da çıkarmış.

Sonuçlara nazaran en kolay Tamir edilebilen akıllı telefonlara imza atan 5 marka şöyle: Asus, HTC, LG, Samsung ve Apple. Buna karşılık tamiri en güç olan akıllı telefonlar yaratan 5 marka da şöyle: Sony, Xiaomi, Huawei, OnePlus ve Honor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir