Twitter çöktü: Twitter, bir kez daha Dünya çapında yaşanan sorunlarla boğuşuyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 01, 2023 Yorum Yok

Güncelleme: Türkiye saati ile 15.30’da Sıkıntı çözülmüş üzere görünüyor. Kullanıcılardan gelen Geri bildirimler, Vakit çizelgesinin yüklendiğini ve atılan tweet’lerde yaşanan sorunun giderildiği istikametinde.

Twitter, yaklaşık 1 saattir global bir Sorun yaşıyor ve birçok kullanıcı Vakit çizelgesi akışlarını yenileyemiyor. Yenilense bile, bir mühlet Evvel atılan tweet’ler olduğu üzere kalıyor ve yeni tweet’ler görüntülenmiyor. Hatta kimi durumlarda tweet’lerin hiç yüklenmemesi Laf konusu. Sıkıntı hem Twitter’ın web sitesinde, hem de Twitter uygulamasında yaşanıyor.

Tweet göndermek Mümkün üzere gözükse de, Vakit çizelgeleri periyot dışı olduğu için tweet’leri sadece muharrirleri görebiliyor. Twitter Araması da çalışmıyor. Down Detector web sitesinde, kesinti hakkında binlerce rapor olduğu görülüyor.

Dünya çapınde problemler rapor ediliyor

Kesintiye neyin neden olduğu aşikâr değil, fakat Twitter hafta sonu dördüncü Evre işten çıkarmalarını gerçekleştirerek kalan Amel gücünün %10’unu azaltmıştı. İşten çıkarmaların, reklamcılık ve altyapı mühendisliği de iç olmak üzere Türlü departmanları vurduğu ve şirketin artık 2.000’den az çalışanı olduğu bildiriliyor. Elon Musk devraldığında Yekün Twitter çalışanlarının sayısı 7.500 civarındaydı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir