Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, internetin bugün geldiği nokta için pişman olduğunu açıkladı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 27, 2022 Yorum Yok

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, IRC üzere protokollerin interneti sınırsız olasılıklı bir yer üzere gösterdiği vakitleri özlediğini açıkladı. Ayrıyeten, internetin mevcut durumundan kısmen hatalı olduğunu da kabul ettiğini söyledi.

Dorsey, attığı bir tweet’te, “Usenet, IRC, web, PGP ile e-posta mükemmeldi” dedi ve devam etti: “İnterneti keşfetmek ve kimlikleri depolamak şirketlerde merkezileştirilince, internet nitekim ziyan gördü. Bundan kısmen hatalı olduğumun farkındayım ve pişmanım.

Dorsey’in tweet’i, haberleri tüketme biçimimizi merkezileştiren bir platform yaratarak milyarlarca dolar kazanan bir teknoloji yöneticisinin dikkate paha bir itirafı olarak kıymetlendirilebilir. Twitter, Facebook ve TikTok kadar büyük olmayabilir, lakin bilgi iktisadı üzerindeki tesirini yadsımak mümkün değil.

Birçoğumuz, Dünya’da meydana gelen olayları mümkün olduğunca gerçek vakitli takip etmek istediğimizde Twitter’a başvuruyoruz, lakin şirket vakit zaman yanlış bilgilerle uğraş etmede başarısız olduğunda, kamu kurumlarına ziyan verebiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir