Twitter’ın mavi tik kaosu, yanına gelecek farklı renklerde farklı tikler ile daha da karışacak

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın “Power to People” ismiyle hayata geçirmeye çalıştığı doğrulama sisteminin birinci denemesi başarısız olduktan sonra Elon Musk, önümüzdeki hafta süreksiz olarak yeni bir çok renkli doğrulama sistemi sunacağını söyledi.

Twitter’ın yeni sahibi, muhtemelen şu anda birtakım Değerli hesaplarda denediği “resmi” onay işaretine misal bir biçimde, bu program kapsamında şirketlere altın tik ve hükümet yetkililerine gri tik verileceğini, mavi tiklerin ise Ünlü olmasalar da şahıslara tahsis edileceğini söyledi. Bu, mavi onay işaretinin eski doğrulanmış hesaplar ve Twitter’ın aylık 8 ABD doları fiyatındaki yeni fiyatlı planını satın Meydan şahıslar tarafından kullanılacağı manasına geliyor.

Musk, şirketin yeni doğrulama sistemi yayına girmeden önce bütün doğrulamaları manuel olarak doğrulamayı hedeflediğini de kelamlarına ekledi. Lakin, Twitter Blue aboneleri mavi bir onay işareti alacağı için bununla ne demek istediği Aleni değil. Bunun yanı sıra, Twitter’ın azaltılmış Amel gücü, rastgele bir kimlik sahteciliği yahut spam’den kaçınmak için her doğrulamayı manuel olarak Denetim etme baskısı altında olacak.

Ayrıca Musk, bireylerin makul bir tertibin modülü olup olmadıklarını belirtmek için ikinci bir Ufak logoya sahip olabileceklerini açıkladı. Bu kuruluşun, bireyin onları temsil ettiğini yahut onlarla bir biçimde çalıştığını doğrulaması gerekiyor. bütün kişisel hesaplara mavi onay işareti uygulama kararının, bir kişinin prestijinin sübjektif bir Sorun olduğu için alındığını kelamlarına ekledi.

Bu ayın başlarında Musk, yenilenen Twitter Blue programını duraklattı ve 29 Kasım’da devam edeceğini söyledi. Lakin, Tesla CEO’su, bu haftanın erken periyotlarında, “kimlik sahteciliğini yüksek seviyede durdurana kadar” bu planı askıya aldı.

Bu yeni doğrulama şemasının, Twitter Blue’nun yine yayımlanması ile tıpkı vakitte gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Bu doğrulamanın yine devreye alınması, şimdilik fiyatlı aboneler için değil, var doğrulanmış hesaplar, şirketler ve devlet yetkilileri için olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir