WhatSapp’da Bilmeniz Gereken Püf Noktalar!

WhatSapp’da Bilmeniz Gereken Püf Noktalar!

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Günümüz de birçok kişi çeşitli uygulamalar kullanmaktadırlar. WhatSapp’da bunlardan sadece bir tanesidir. Fakat Sadece Whatsapp’ı açıp arkadaşlarınız ile mesajlaşarak bu uygulamayı tamda kullanmış sayılmazsınız. Uygulamayı her ne kadar incelemiş olsanız da elbet gözünüz den kaçan birkaç püf nokta vardır. Bizler de sizlere şimdi bu püf noktalardan bahsedeceğiz. Whatsapp’ın en çok bilinen özelliklerinden birisi de en son görüldüğü vakit özelliğidir.  Bu özellik yüzünden birçok kişinin başı derde girebilmekte istenmeyen tatsız sürprizler ile karşılaşabilmektedirler. Özellikle sevgili ve çiftler de bu saatte çevrimiçiymiş fakat bana mesaj atmadı gibi dargınlıklar yaşayabilmektedirler. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için son görülme olayını kaldırmak gereklidir.

Whatsapp Üzerinde En Son Görülme Vaktinin Gizlenmesi!

Whatsapp en son görülme vaktini kaldırma işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir; Whatsapp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülme bu sekmenin altında bulunan Herkes-Kişilerim-Hiç kimse seçenekleri bulunmaktadır.  Bu seçeneklerden hiç kimse seçeneğini seçerek hiç kimsenin sizi online olarak görmesini veya son giriş vaktinizin görülmesinin önüne geçmiş olursunuz.

WhatsApp Profil Resmi ve Durum Gizliliğini Sağlama!

Daha önceki madde de bahsetmiş olduğumuz sekmede yer almakta olan “Durum ve Profil Fotoğrafı Gizliliği” seçeneğini de “Kişilerim” olarak ayarladığınız takdir de herkesin sizinle ilgili bilgilere çok kolay bir şekilde ulaşabilmesinin önüne geçmiş olursunuz. Whatsapp konuşmalarımı nasıl şifrelerim? Diyorsanız WhatsApp’daki  konuşmalarınızı 3.parti yazılımlar ile şifreleyebilmektesiniz. Birçok kişi telefonunu şifreleyerek her defasında şifre açmak ile uğraşmak istememektedir. Sizlere bu konuda oldukça kolaylık sağlamakta olan bu 3.parti yazılım ile dilediğiniz gibi konuşmalarınızı şifreleyebilir ve sadece sizlerin görmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanın adı ise “ChatLock+” olarak geçmektedir. Ayrıca bu uygulama sadece Whatsapp değil birçok sohbet uygulamasında, Facebook da buna dahil olmak üzere oldukça işe yaramaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir