Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, Elon Musk’ın tuzağına düşmedi

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, ansiklopedi sitesini sola eğilimli olmakla suçlayan Twitter CEO’su Elon Musk ile münakaşa içerisinde. Aslında buna Biricik taraflı bir münakaşa da denilebilir. Her şey FBI’ın toplumsal medya şirketlerine 2020’de Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarıyla ilgili bilgileri gizlemeleri için baskı yaptığını argüman eden Twitter Dosyaları’nın yayınlanmasının akabinde başlamıştı.

Wikipedia’da Twitter Evrakları hakkında bir sayfa düzenlendi, lakin Muhafazakar yorumcu Ian Miles Cheong, sitenin geçtiğimiz hafta ortasında sayfanın üst kısmında bu girişi silmeyi düşündüğünü söyleyen bir mesuliyet reddi beyanı yayınladığını söyledi. Cheong Twitter’da sayfayı silmek için hiçbir münasebet olmadığını belirtti ve “bu beşerler anlatıyı şekillendirmek için anne akım medya ile el ele çalışıyorlar” diye bir suçlama getirdi. Sayfanın üst kısmındaki not, bu haber yazıldığı sırada kaldırılmıştı.

Musk, Cheong’a Twitter’da şöyle Cevap verdi: “Dünyanın Birçok: anne akım medya önyargılıdır.” Sonra da, “Bu iddiayı doğrulamak için anne akım medya kaynağından alıntı yapın” dedi ve “Wikipedia’nın solcu bir önyargısı var” yazdı. Ardından da Wales’e bu hususta ne düşündüğünü sordu?

Neyse ki Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, Elon Musk ile münakaşa tuzağına düşmedi ve bu Misli tweet’lere Karşılık vermedi.

Ama Wales’in yanıt verdiği Öbür bir tweet vardı. New York Post Siyaset ve kültür müellifi Jon Levine, “Wikipedia’nın Musk’a maliyeti ne kadar olur sanki?” diye sordu. Wales ise Levine’in gönderisine yorum yaptı ve şirketinin satılık olmadığını söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir