Yeni bir iPhone SE 4 modeli olacak mı; olacaksa ne zaman tanıtılacak?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Yalnızca birkaç ay evvel, tecrübeli Apple analistleri, iPhone SE serisinin popülerliği ve karlılığı konusundaki kuşkular nedeniyle Apple’ın SE 4’ü piyasaya sürme planlarından vazgeçtiğini tez etmişti. Tıpkı analistler, iki ay sonra ise Apple’ın iPhone SE 4’ü geliştirmeye tekrar başladığını söyledi. Lakin şirketin, Ufak boyutlu iPhone için başlangıçta planlanandan Fazla daha sonraki bir çıkış tarihini hedeflediği söyleniyordu.

Şimdi ise, muteber bir sızıntı kaynağı olan Jeff Pu, Apple’ın 2025’te yeni iPhone SE modelini piyasaya süreceğini söylüyor. Bu da bize, çıkış tarihinin ne Vakit olabileceğine dair daha güzel bir Fikir sunuyor.

En yeni iPhone SE modeli olan iPhone SE (2022), fiyatına nazaran etkileyici performansı ve 5G irtibatıyla Apple’ın klasik ancak eskimeye başlayan iPhone dizaynını tekrar canlandırmıştı. iPhone SE 4’ün ise seriyi Çağdaş akıllı telefon standartlarına Müsait hale getirmesi bekleniyor.

Apple’ın, var iPhone SE’nin Aka çerçevelerinden ve Ufak ekran boyutundan vazgeçerek, iPhone X’e emsal bir ekran sistemine geçeceği varsayım ediliyor. Makul bir geçmişe sahip sızıntı kaynağı Ross Young da, iPhone SE 4’ün 6.1 inç ekrana ve bir çentiğe sahip olacağını sav ediyor. Analist Ming-Chi Kuo ise, yeni SE modelinin Apple’ın en nihayet standart iPhone’unda kullanılan OLED ekranı devralacağını belirtiyor.

Her ikisi de iPhone SE’nin muhtemelen Face ID yeteneğine sahip olacağı konusunda hemfikir üzere gözüküyor. Lakin Apple’ın Touch ID’ye bağlı kalması ve sensörü ön yerine bir Yan düğmeye yerleştirmesi de Muhtemel görünüyor.

Telefonun temas yeteneklerine bakarsak… Jeff Pu, Apple’ın, çip üreticisi ortağı TSMC tarafından 4 nm’lik bir süreç kullanılarak üretilecek Özel olarak tasarlanmış bir 5G modem geliştirdiğini bildiriyor. Bu 5G çipinin, Qualcomm benzerleri tarafından üretilen rakip modemlere nazaran rastgele bir performans yahut Güç verimliliği güzelleştirmesi sunup sunmayacağı şimdi belirli değil. Lakin iPhone SE 4’ün sınıfı için hayli âlâ bir File irtibatı sunacağını rahatlıkla kestirim edilebilir.

iPhone SE (2022) geçtiğimiz Yıl Mart ayında piyasaya sunulurken, iPhone SE (2020) ondan iki Yıl evvel, Nisan 2020’de piyasaya sürülmüştü. Şayet Pu’nun iPhone SE 4 için 2025 çıkış yılı varsayımı doğruysa, telefonun ilkbaharda piyasaya sürüleceği varsayım edilebilir:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir