1.099 dolarlık iPhone 14 Pro Max’in parça maliyeti ne kadar?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 15, 2023 Yorum Yok

Apple iPhone 14 Pro Max, Quad Pixel sensör ve fotonik motorla desteklenen 48MP anne kamera, A16 çip, Always On Display ve Dynamic Island üzere öne çıkan özellikleriyle birkaç aydır piyasada. Telefon 1.099 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor olsa da, Apple’a maliyetinin ne kadar olduğu şimdiye dek bilinmiyordu. Ama artık, en azından telefonda kullanılan bütün kesimlerin fiyatlarını biliyoruz.

Counterpoint Research’ün tahlili, Apple iPhone 14 Pro Max’in 128GB varyantının modül maliyetinin 474 dolar olduğunu gösteriyor. genel olarak bu, iPhone 13 Pro Max’e kıyasla maliyette %3,7’lik bir artış manasına geliyor. Hatırlayanlar için, 2017’deki 999 dolarlık iPhone X’in maliyeti 358 dolardı.

A16 Bionic işlemci Laf konusu olduğunda, 11 dolarlık kestirimi bir fiyat artışı Laf konusu. genel olarak, işlemci kategorisi artık Yekün maliyetin %20’sini oluşturmakta. Misal halde, telefonun yeni Always On Display özelliği ile yükseltilmiş bir HDR ekrana sahip olması da ekran kategorisinin hissesini %20’ye çıkartıyor. ek olarak, geliştirilmiş kamera yapılandırması 6,30 dolarlık bir maliyet artışına yol açarak Eser maliyetinin %11’ini oluşturuyor.

Bununla birlikte, bu tahlilin kıssanın tamamını anlatmadığını söylememiz gerekli. Bileşenlerin 474 dolara mal olması, Apple’ın gerçek maliyetin iki katından fazlasını talep ettiği manasına gelmiyor. Bu fiyata araştırma ve geliştirme, pazarlama, montaj, personellik, reklam, dağıtım ve daha fazlası üzere pek Fazla Öbür şeyin de ekleneceği unutulmamalı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir