1.3 milyon dolarlık nikel satın aldığını sanan dev banka, çantalardan çıkan sıradan taşlarla şok yaşadı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 24, 2023 Yorum Yok

Bankacılık devi JP Morgan Chase‘in 54 ton yükünde ve 1.3 milyon dolar bedelinde nikel dolu olduğunu düşündüğü çantalarda olağan taş olduğunu ayrım etmesi Aka şaşkınlık yarattı ve bir anda gündeme bomba üzere düştü.

Bu Tuhaf olay, torbaları tartan bir Cerrah tarafından ortaya çıkartıldı. Çantalar açıldığında, nikel briketleri olduğu düşünülen şeyin aslında bedelsiz taşlar olduğu ayrım edildi. JP Morgan, şimdi bu olayla ilgili bir İzah yapmadı.

Çantaların bulunduğu Hollanda – Rotterdam’daki deponun sahibinin Access World isimli bir şirket olduğu açıklandı.

Bloomberg’in belirttiğine nazaran, bu nikel ölçüsü Yekün envanterin %0,14’üne denk geliyordu ve yaklaşık 1,3 milyon dolar pahasında olması gerekiyordu. Elektronik sanayisinde, pillerde ve çelik üretiminde Değerli bir gereç olan nikel, emtia ticaretinde değerli ve yaygın bir kaynak olarak öne çıkıyor.

Bu olayın bir karışıklıktan mı kaynaklandığı, bir hırsızlık nedeniyle mi yaşandığı şimdi belirli değil. Ama Şayet gerçek nikel bir halde bulunamazsa, bunun mali yükü depo sahibi Access World’e kalacak üzere görünüyor.

İlginç bir halde, bu Cin meseleler Fazla Ender görülen durumlar değil. Çoklukla tonlarca yükte oldukları ve epey Çok yer kapladıkları düşünüldüğünde Tuhaf üzere görünse de, bir emtia olarak metallerin “kaybolması” iddia edeceğinizden daha sık yaşanıyor.

Örneğin 2021 yılında İsviçreli bir tüccar, satın aldığı 36 milyon dolar kıymetinde bakır emtianın, hırsızlar tarafından bakırın spreyle boyanmış kaldırım taşları ile değiştirildiğini ayrım etmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir