2000 ve 2010’lara damga vuran WikiLeaks sitesi, bugün acınacak halde

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

2000’ler ve 2010’larda WikiLeaks, muhbirlik ile eşanlamlı bir isimdi. Kâr hedefi gütmeyen kuruluşun web sitesi, bir yerlerde birinin görmenizi istemediği bilgilerin internette toplandığı yerdi. Öbür bir deyişle, sızıntıların bir numaralı merkeziydi. Lakin artık, bu bilgilerin birden fazla kaybolmuş üzere görünüyor. WikiLeaks web sitesi, bozuk sayfalar, kusur bildirimleri ile dolu ve bir vakitler barındırdığı dokümanların sayısı gözle görünür bir oranda azalıyor.

Sitenin merkezi “Sızıntılar” sayfasında listelenen 65 dahili irtibattan 20’si bozuk yahut yanılgı sayfalarına yönlendirilmiş durumda. Kuruluş, 10. yıldönümünde, internette 10 milyon doküman yayınladığını açıklamıştı. Lakin, bu hafta sitede sadece yaklaşık 3.000 evrak mevcut.

Sitedeki ek problemler ortasında, çalışmayan bir arama çubuğu ve arızalı bir sızıntı gönderim sayfası yer alıyor. Bu sayfanın Temmuz ayından beri çalışmıyor olduğu bildiriliyor.

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange şu anda Birleşik Krallık’tan ABD’ye iade edilmekle karşı karşıya. Bu yılın başlarında Birleşik Krallık hükümeti, ABD’nin Assange’ın casusluk suçlamasıyla ABD’ye gönderilmesi talebini onayladı. Assange, Londra’dan iade onayına itiraz ederek Karşılık verdi, 2019’dan beri yüksek güvenlikli bir hapishanede tutuluyor. 2019’daki Birleşik Krallık tutuklanmasından evvel, Londra’daki Ekvador büyükelçiliğinde yaklaşık yedi Yıl yaşamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir