Herkesin aradığı ama aslında hiç olmayan Scorsese filminin hikayesi: Goncharov

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Martin Scorsese, pek Fazla sinema çektiği uzun ve başarılı bir mesleğe sahip. Lakin, Napoli mafyası hakkında Robert De Niro, Cybill Shepherd ve al Pacino’nun oynadığı Goncharov isimli bir sineması hiçbir Vakit yapmadı. Görünüşe nazaran bu gerçek, Twitter’ın devam eden Elon Musk kaosu sonrasında yine canlanan birçok siteden biri olan Tumblr’ın Goncharov isimli bu hiç olmayan sinemanın aslında gerçek olduğuna karar vermesini engellemedi.

Goncharov’un öyküsü, Fazla yakın tarihli bir TV Tropes yazısında özetlendiği üzere, “Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra mafya işvereni olmak için Napoli’ye gelen eski bir diskotek sahibini” takip ediyor. Bu sinemanın 1973’te vizyona girmesi gerektiği fikri ise Hadise örgüsünü en başından itibaren saçma hale getiriyor. Lakin Yeniden de Tumblr’da pek Fazla tartışmaya ve hayran sanatına ilham verdi.

Goncharov etiketi altında, sinemadan Düzmece sahneler ve poster maketlerini tasarlayan Fazla sayıda illüstrasyon, müziği ile birlikte bir görüntü oyunu, VHS sürümünün 3B modeli ve bir piyano tema müziği bulunabiliyor.

Bunun üzere Düzmece içerikler sayesinde, aslında olmayan sinema pek Fazla şahıs tarafından gerçek bir sinema üzere algılanmaya başlandı. Hatta pek Fazla kişinin, Google’da Goncharov araması yapmaya başladığı bildiriliyor.

Goncharov efsanesi nasıl başladı?

Görünüşe nazaran bütün fikir, internette yayılan kimi Düzmece çizmelerin fotoğrafını gösteren eski bir Tumblr gönderisi ile başladı. Çizimler geldiğinde, üzerlerinde gizemli bir formda “Şimdiye Kadar Yapılmış En Mükemmel Mafya Sineması. Martin Scorsese, Goncharov’u Sunar. Bir Domenico Procacci Yapımı. Matteo JWHJ 0715’in Napoli Mafyası Hakkında bir filmi” yazan bir etiket vardı.

Bu garip durumun kaynağını araştıran bir kullanıcı, etiketin muhtemelen Domenico Procacci tarafından üretilen, Scorsese’nin dayanağıyla Amerika’da piyasaya sürülen ve birebir vakitte “Napoli mafyası hakkında” olan 2009 imali Gomorrah’a atıfta bulunduğunu keşfetti. Gomorrah, Roberto Saviano’nun Camorra hakkında kurgusal olmayan bir kitabına dayanıyor ve birebir isimli bir TV dizisinden çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir