Akıllı telefonlara ışın izleme özelliği getirecek: Snapdragon 8 Gen 2 tanıtıldı; işte özellikleri

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 16, 2022 Yorum Yok

Qualcomm yeni amiral gemisi taşınabilir yonga seti Snapdragon 8 Gen 2‘yi duyurdu. Qualcomm, yeni işlemcisini Gen 1 yongalarından daha kuvvetli ve verimli hale getirmenin yanı sıra, yeni platformda daha Çok Yapay zeka iyileştirmesinde bulunduğunu söylüyor.

Şirketin tezine nazaran Snapdragon 8, “çok lisanlı Çeviri ve gelişmiş Yapay zeka kamera özellikleriyle daha süratli doğal lisan işleme” sunmak için en yeni Qualcomm AI Engine ve yükseltilmiş Hexagon işlemciden yararlanacak.

Snapdragon 8 Gen2, Gen 1 yongalarının 4.35 katına kadar Yapay zeka performansı sağlayacak mimari yükseltmelere sahip. Int4 ismi bir Yapay zeka hisli formatını destekleyen yeni işlemci, bu formatın Daimi Yapay zeka çıkarımı için evvelki jenerasyon yonga setine nazaran yüzde 60 performans/watt iyileştirme sağlayacak.

Daha Uygun Kameralı Telefonlar Yolda

Snapdragon 8 Gen 2, kamera konusunda da iyileştirmelere sahip. Snapdragon 8 Gen 2, semantik segmentasyonu kullanarak fotoğrafları ve görüntüleri otomatik olarak ve gerçek vakitli olarak geliştirecekken, yüz, saç, kıyafet ve sema üzere ögeleri başka farklı otimize etmek için Yapay zeka hudut ağlarından yararlanacak. Snapdragon 8 Gen 2’nin Saniyede 60 kareye kadar 8K HDR oynatmayı destekleyen AV1 codec’e sahip birinci Snapdragon modeli olacağı da açıklandı.

Oyunlarda Işın İzleme Özelliği Sunacak

Yeni işlemcide taşınabilir oyuncular için İlgi cazip bir özellik var: Qualcomm, desteklenen oyunlarda görselleri güzelleştirecek gerçek vakitli donanım hızlandırmalı ışın izleme olacağını söylüyor. Şirket, en yeni Adreno GPU ve Kyro CPU’nun selef model olan Gen 1 çipe nazaran yüzde 25 daha süratli performans ve yüzde 40 daha Çok Sıkıntı verimliliği sağladığını sav ediyor.

Bağlantı cephesinde de yenilikler var. Snapdragon 8 Gen 2, 5G indirme suratlarını, gecikmeyi, kapsama alanını ve Güç verimliliğini yönetmek için Yapay zekayı kullanacak. Çift 5G SIM’in yanı Dizi WiFi 7 (5,8 Gbps’ye kadar hızlarla) takviyesi de olacak.

Snapdragon 8 Gen 2 Ne Vakit Gelecek?

Qualcomm, Gen 2 yonga setine sahip birinci telefonların Yıl sonuna kadar satışa sunulması gerektiğini belirtiyor. Şirket, ASUS Republic of Gamers, Honor, Motorola, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, Xiaomi ve ZTE üzere Amel ortaklarının Snapdragon 8 Gen 2’yi aygıtlarında kullanmayı plandığını da söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir