Heyecanla Bekleniyordu! Vivo Tanıttı! İşte vivo V25 İncelemesi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 16, 2022 Yorum Yok

Bugün Yeniden yeni bir akıllı telefon konuğumuz; biraz vivo V25 modeli hakkında konuşacağız, bu telefonun bizlere sunduklarına bakacak ve özelliklerini Bir arada tanıyacağız. Telefon bize şöyle hoş bir paket ile Birlikte geldi. Kutunun içini stadyum biçiminde hazırlamışlar; bunun sebebi, vivo’nun önümüzdeki günlerde Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın akıllı telefon dalındaki Biricik sponsoru olması. Kutunun içinde buna Özel olarak hoş bir Dünya Kupası anahtarlığı ve telefonun ardına yerleştirilebilecek plakalar bulunuyor. Hatta bunlar ortasında bize de Özel bir Tane hazırlanmış bir model de bulunuyor. Bu plakayı alıp telefonun gerisine yerleştiriyor ve kutusundan çıkan silikon kılıfı da taktığınızda ortaya bu türlü hoş bir manzara çıkıyor. Bunlar hoş düşünülmüş şeyler, lakin bizim hususumuz telefon ve artık vivo V25’i tanımaya başlayalım.

vivo V25, şirketin V serisinin premium tasarım çizgisini sürdüren bir model. Elimizde Gün Doğumu Işıltısı rengiyle bulunuyor. Ayrıyeten Elmas Siyahı renk seçeneği de var. Bu Gün Doğumu Işıltısı renkli modelin Özel bir ayrıntısı var, o da Etraf ışıklarına nazaran renk değiştirebiliyor olması. arka panel, güneş ışığına yahut UV ışığına maruz kaldığında yüzey rengi dalgalanma deseniyle altın, turuncu ve Kırmızı tonları ortasında geçiş yapıyor, Fer kaynağından bir mühlet Irak kaldığında ise Özgün rengine Geri dönüyor. Çok beğenilen bir ayrıntı olmuş, görünüme albeni katıyor bu özellik.

Bunun yanında epeyce hafif ve ince bir telefon olduğunu da söyleyebiliriz. Yalnızca 7.79 mm kalınlığında telefon ve 186 gram yükünde. Keskin kenarları var, hem önden hem geriden 2.5D ince ve düz çerçevelerle süslenmiş. Elde ziyadesiyle şık duruyor.

Telefon epeyce şık evet lakin birebir vakitte epey da sağlam. Çünkü vivo kaliteye Ehemmiyet veren ve bunun için maliyete katlanan bir marka ve bunu vivo V25’te dayanıklık testleriyle kanıtlamış. O denli ki vivo, bu telefonu yaparken bir sıra teste tabi tutmuş. Tam 42 bin Kez düşme testinden sağlam çıkan vivo V25, USB ilişki noktasının 6 bin Sefer takıp çıkarılmasına ve -20 ila 50 derecelerde çalışma ortamı sıcaklıklarına karşı test edilmiş. Bunların yanında IP54 sertifikası da hazır. Böylelikle toza ve suya karşı da dayanıklılık gösteriyor.

vivo V25’in ekranı 6.44 inç büyüklüğünde. kıyı çerçeveleri ziyadesiyle ince tutulmuş. Ekran çözünürlüğü 1080×2404 piksel olan telefonun ekran tazeleme suratı ise 90Hz. Böylelikle kullanırken ister ekranlar ortası geçişlerde, ister uygulamalar içindeyken akıcı bir ekran tecrübesi sağlanıyor. AMOLED panelin kullanıldığı ekranın en beğendiğimiz yanlarından biri de 1300 nit parlaklık seviyesine ulaşabiliyor olması. Böylelikle parlak güneş ışığı altında ekranı rahatlıkla görebiliyorsunuz, ekranın okunabilirlik düzeyi yüksek. HDR10+ manzara teknolojisinin de kullanıldığı ekranın DCI-P3 renk gamını yüzde 100 oranında kapsadığını ve 180Hz dokunma örnekleme suratına sahip olduğunu da söyleyelim. Burada gördüğümüz 1300 nit ekran parlaklığı ve HDR10+ üzere özellerin birçoğunu orta segment akıllı telefonlarda görmüyoruz, o nedenle bunların vivo V25’te bulunması epeyce Kıymetli avantajlar.

vivo V25, kuvvetli bir model. Telefonda güç tasarruflu 6 nm 5G platform olan, yüksek performanslı ve az güç tüketen Dimensity 900 işlemcisi yer alıyor. Böylelikle kullanım noktasında uygulamalarda Problem yaşamıyorsunuz. Oyun kısmında ise telefonda bulunan Game Boost Modu sayesinde sistem kaynakları, işlemcinin ve soğutma sisteminin oyun performansı potansiyelini büsbütün açığa çıkartacak biçimde optimize ediliyor ve akıcı bir oyun tecrübesi sağlanıyor. Bunda elbette kullanılan RAM ve depolama ünitelerinin özelliklerinin de katkısı var. Telefonda 8 GB LDDR4X bellek kullanılırken, depolama ünitesi de 256 GB kapasitesinde ve UFS 3.1 formatında. 8 GB RAM, Android 12 işletim sistemi için ziyadesiyle yeterliyken, 256 GB kapasitesindeki Bellek yetmezse diye telefonda microSD kart yoluyla harici depolama dayanağına de yer verilmiş.

Ayrıca burada RAM konusuna bir Ayraç açmak lazım. vivo V25, kullanıcı tecrübesini optimize etmek için 8 GB genişletilmiş RAM’i destekleyen yenilikçi bir hafıza idaresi teknolojisi ile geliyor. Telefon, RAM’in fonksiyonunu üstlenmek, belleği artırmak ve birebir anda daha Çok uygulamanın çalışmasını sağlamak için boşta kalan ROM alanının kısımlarını kullanmak için yazılım algoritmalarını kullanıyor. Böylelikle kullanıcılar birdenbire Çok uygulama ortasında sıkıntısız bir halde geçiş yapabiliyor ve daha uygun bir kullanıcı tecrübesinin keyfini çıkarabiliyorlar.

Genişletilmiş RAM 2.0’dan 3.0’a yükseltilen sürümü; uygulama gruplandırma, bilgi sıkıştırma ve data birleştirme üzere kimi yeni özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Daha amaç odaklı bir sistem stratejisi sayesinde daha az harici hafıza kullanımıyla daha Çok ölçüde uygulama verisi depolanabiliyor. Bellek alanını daha verimli hale getiren ve güç tüketimini azaltan bu özellik, kullanıcı tecrübesini yeni bir düzeye taşıyor. vivo laboratuvarında yapılan testler, Genişletilmiş RAM 3.0’ın evvelki sürümlere kıyasla arka planda yüzde 50 oranında daha Çok faal uygulama tutabildiğini göstermiş. Yani günün sonunda baktığımızda, bu telefon uygulama performansı manasında sahiden de işini ziyadesiyle yerine getiriyor, birebir anda apansız Çok uygulamayı kullanırken en yüksek randımanı alabilmenizi gözetiyor.

Bu ortada vivo V25, 5G takviyesine sahip. Telefonda Dual-Mode 5G ve Dual 5G Standby takviyesi yer alıyor. Yani ülkemize 5G dayanağı geldiğinde, bu telefon ile 5G ağlara bağlanabileceksiniz. Bunlara ek olarak vivo V25’te 4K HDR görüntü motoru, MediaTek MiraVision HDR Görüntü ve MediaTek HyperEngine 3.0 üzere gelişmiş platform optimizasyon teknolojileri de yer alıyor. Bunların hepsi telefonun kalbinde bulunan Dimensity 900 işlemcinin avantajları. 6nm süreç sürecinin yapıtı olan bu işlemci, güç verimliliği konusunda ise MediaTek 5G UltraSave teknolojisine dayanıyor ve ağır kullanım noktasında tesirli bir pil performansı sunuyor.

Telefonun batarya kapasitesi 4500 mAh düzeyinde. Bu batarya kapasitesi ile günlük kullanımlarda Problem yaşamıyorsunuz. 17 saate kadar video oynatabiliyor ya da 8 saat boyunca PUBG üzere ağır grafik gücü isteyen oyunları oynatabiliyor. Şarjı bittiğinde ise 44W FlashCharge desteği ile yalnızca yarım saat içinde yüzde 61 oranında şarj olabiliyor. Böylelikle kısa müddette kaldığınız yerden telefonu kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Telefonun kameraları da bir o kadar etkileyici. Artta gördüğümüz bu 2 dev lens hem hoş görünüyor hem de başarılı kamera yetenekleri sunuyor. Bunlardan biri 64 MP çözünürlüğe sahip f/1.8 diyafram açıklığı bulunduran ve 0.7 mikrometrelik anne kamera olurken, bir Öteki ise 8 MP ve f/2.2 diyaframlı ultra geniş açılı kamera. Bu ikilinin Çabucak yanında ise 2 MP makro kamera yer alıyor, üzerindeyse LED flaş bulunuyor.

Ana kamerada hem faz algılamalı otofokus hem optik imaj sabitleyici, yani OIS yer alıyor. vivo bu kamerayı 64 MP OIS Ultra Algılama Kamerası olarak tanımlamış. OIS’in amiral gemisi düzeyindeki bu özelliği, gelişmiş hassasiyeti ile titremenin neden olduğu bulanık manzaraları en üye indiriyor. OIS modülü, Cazibe yapmak için telefonu tutarken eliniz titrediğinde lens modülünü Çabucak Zıt istikamette devinim ettirerek titremeyi dengeliyor. Bu sayede düşük ışıkta istikrarlı fotoğraflar ve görüntüler çekebiliyorsunuz. Böylelikle hem imaj kalitesi hem de başarılı Cazibe yapma bahtı kayda değer oranda artmış durumda.

Bunun yanı Dizi telefonda Hibrit Manzara Sabitleme özelliği de yer alıyor. OIS ve EIS’in ikili tesirlerini birleştiren bu Özellikle kamera sarsıntılarının neden olduğu bulanıklık azaltılıyor. Bundan gece yapacağınız çekimlerde de ziyadesiyle faydalanıyorsunuz. Gece yapılan çekimlerde devinim sırasında düşük parlaklığı telafi eden bu sistem, gece modundayken ağır arka ışıklı sahnelerde karanlık yüzlerin ve arka planların çok pozlama problemini çözerek Çehre ve arka plan kalitesini en üst düzeye taşıyor.

Benzer bahis bokeh, yani Meydan derinlikli çekimlerde de geçerli. vivo V25 ile sunulan dinamik Bokeh Flare Portre özelliği, objenin etrafındaki manzarayı bulanıklaştırarak objeyi ön plana çıkarıyor. Birebir vakitte yumuşak ve doğal yansımalar oluşmasına önayak oluyor. Bunun yanı Dizi kullanıcılar fotoğraflarda daha net bir Çehre imajı ve daha hisli Cilt dokusu elde edebiliyor. Yani Instagram’dan paylaşmak istediğiniz fotoğraflar bu kamera ile eskisinden daha hoş görünecek.

Bu ortada selfie fotoğraflarınızda da Aka değişim göreceksiniz. Çünkü vivo V25’te 50 MP Eye AF Selfie özelliğine sahip bir ön kamera yer alıyor. Bu ön kamera 50 MP HD Portre’yi destekliyor, bu sayede bu kamera ile çekilen fotoğraflar büyütüldüğünde de netliğini koruyor. Bu ortada 50 MP ön kamerayı bugün baktığımızda amiral gemisi akıllı telefonlarda da görmüyoruz. O nedenle bu hakikaten de vivo V25’i üst segment rakiplerinden ayıran kıymetli bir nokta oluyor. Ayrıyeten ön kamerada otomatik odaklama özelliği yer alıyor, lakin Yine pek Fazla modelde olduğunun bilakis V25’in bu özelliği 15 cm’den sonsuza uzanan odak arasıyla yakın yahut Irak ayrım etmez, çektiğiniz selfie’lerin tam odaklı ve net çıkmasını sağlıyor. Pek Fazla telefonda ön kameranın 35 cm ila 40 cm’lik sabit bir odak uzunluğuna sahip olduğunu görüyoruz. vivo V25, bunu bir adım öteye taşımış. Böylelikle selfie çekimi esnasında hazırolda beklemek durumunda kalmıyorsunuz; devinim sırasında da bulanıklıklar bu biçimde gideriliyor. Bunda ön kamerada kullanılan göz otomatik odaklama sisteminin de katkısı bulunuyor.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak toparlayacak olursak, vivo V25 başarılı özellikleri hoş bir tasarım ile birebir potada eriten pek güzel bir model olmuş. Şu Lahza Fazla yeni bir model, bu hafta içinde satışa çıkmasını bekliyoruz. Fiyatı ise şimdi netlik kazanmadı. Hoş bir fiyattan satışa çıkarsa pek Fazla kişinin tercih olacaktır kanısındayız.

CHIP Notu: %90

+ Şık tasarım
+ Başarılı AMOLED ekran
+ Performans
+ Yeterli pil ömrü
+ Kamera yetenekleri

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi: Android 12
İşlemci: MediaTek MT6877 Dimensity 900
Çekirdek: 8
İşlemci Suratı: 2.4 GHz & 2.0 GHz
Ekran Teknolojisi: AMOLED
Ekran Boyutu: 6.44 inç
Ekran Çözünürlüğü: 1080×2404 px
Bellek (RAM): 8 GB
Grafik İşlemci: Mali-G68
Dahili Depolama: 256 GB
Arttırılabilir Hafıza: Var
Ön Kamera: 50 MP
Arka Kamera: 64 MP & 8 MP & 2 MP
Batarya: 4500 mAh
Parmak İzi Okuyucu: Var
Yüz Tanıma: Var
Wi-Fi: 802.11 bgnac
Bluetooth: 5.2
GPS: Var
LTE: Var
NFC: Var
FM Radyo: Yok
Boyutlar: 159 x 74 x 7.8 mm
Ağırlık: 186 gr.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir