Apple, Apple Music hakkında yanlışlıkla verdiği bilgi ile herkesi şaşırttı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 15, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde Apple, Ed Sheeran’ın Özel bir performansıyla Apple Music Live’ın ikinci dönemi ile Geri döneceğini duyurdu. Lakin Cupertino firması, 2015 yılında piyasaya sürülen müzik akış hizmetiyle ilgili önemli bir bilgiyi de ezkaza açıkladı.

Bu bilgi, sekiz yılın sonunda, hiçbir sanatkarın Biricik bir müzikte bir milyar dinlenmeyi başaramamış olması. Bu da Apple Music ile Spotify ortasındaki devasa farkı gösteriyor. Zira Spotify, en Fazla dinlenen müziklerin Daimi yeni kayıtlarını ekliyor. Böylelikle sanatkarların ne kadar süratli bir formda bir milyar dinlenmeyi aşabileceğini kanıtlıyor.

Apple Music’te, Ed Sheeran bütün vakitlerin en başarılı sanatkarlarından birisi, global olarak 9.5 milyardan Çok dinlenme ve 240 milyon Shazam aramasına sahip. Bir milyar dinlenmeye en yakın müzik ise Yine Ed Sheeran’ın Shape of You şarkısı. Ancak bu bile 1 milyar dinlenmeye 70 milyon uzaklıkta.

Spotify, Miley Cyrus ile müzik zevkinizi birleştirebileceğiniz bir Blend çalma listesi sunarak, Spotify ve Apple Music’in kullanıcı tabanları ortasındaki farkı anlamamızı sağladı. Blend, sizin ve Blend çalma listesindeki öbür bireylerin dinlediği müzikleri bir ortaya getiren ortak bir çalma listesi. Sizin dinleme etkinliklerinize nazaran günlük olarak güncelleniyor. Blend’e katılan kullanıcılar kendi arkadaşlarını da ekleyebiliyor.

Spotify, Miley Cyrus’un Flowers müziği platform tarihinde 1 milyar dinlenmeye en süratli ulaşan müzik rekorunu kırdığı için bu listeyi kullandı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Flowers dört ay Evvel yayınlandı ve şu anda 1 milyardan Çok dinlenmeye sahip. öteki taraftan, Apple Music’in en tanınan müziği hala bu başarıyı elde edemedi.

MIdIA raporuna nazaran, 2022’nin birinci yarısında Spotify yaklaşık 190 milyon aboneye sahipken, Apple Music neredeyse 85 milyon kullanıcıya sahipti. Apple Music, kullanıcı tabanı ile ne kadar gurur duysa da şirketin bu savaşa ayak uydurabilmesi için tanınan müziklere daha Çok Ehemmiyet vermesi gerekiyor üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir