Oppo’nun kendi çiplerini üretme hayali suya düştü

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 15, 2023 Yorum Yok

Bloomberg’in haberine nazaran, global iktisattaki zayıflık ve taşınabilir sanayideki durum nedeniyle çip tasarımı yapan Yan kuruluşu Zeku’yu kapatma kararı aldı. Oppo, 2019 yılında Zeku’yu amiral gemisi modellerinde kullanılan MariSilicon imaj sürece yongası üzere Türlü bileşenleri tasarlamak için kurmuştu.

Oppo’nun emeli, Zeku’yla Birlikte kendi donanımını tasarlayarak kendini rakiplerinden ayırmayı hedefliyordu. Fakat kapanmasıyla Birlikte daha genel donanımlara bağımlı olmak zorunda kalacak. Bu kapanmanın, tam sayısı muhakkak olmamakla bir arada; Şangay, Xi’an, Pekin ve Chengdu üzere farklı yerlerde çalışan insanı etkilemesi bekleniyor.

IDC datalarına nazaran, Oppo, telefon sevkiyatları konusunda yıllık bazda zorluklar yaşıyor. Birinci çeyrekte, bir evvelki yılın birebir devrine kıyasla 27,4 milyon Aygıt sevk edebildi. Farklı teknoloji şirketlerinde gördüğümüz işten çıkarma furyasına emsal formda, Zeku’nun kapanışı Oppo’nun operasyonlarını sadeleştirmesine İmkan sağlayacak. nihayet yıllarda ucuz krediler verilmesi, işletmelerin savurgan davranmasına neden olmuştu. Artık ise daha yüksek borçlanma maliyetleri yüzünden daha dikkatli davranmaları gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir