Apple CEO’su Tim Cook’tan yıllar sonra gelen iPhone açıklaması

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Apple CEO’su Tim Cook, Japonya’daki tedarikçi tipi sırasında, iPhone’larında Sony imaj sensörleri kullanıldığını kabul eden bir tweet gönderdi. Cook, gönderdiği tweet’te Sony CEO’su Kenichiro Yoshida‘ya Kumamoto tesisini gezdirdiği için teşekkür ederek, “iPhone için dünyanın önde gelen kamera sensörlerini oluşturmak üzere on yılı aşkın müddettir Sony ile paydaşlık yapıyoruz” dedi. Fotoğrafta, Cook’a şirketinin kendi akıllı telefonunun gösteriliyor olması da tweet’i görenler ortasında başka bir cümbüş ögesi oldu.

Apple, her bir iPhone’a giren donanım bileşenlerinin özellikleri hakkında ekseriyetle bir İzah yapmıyor ve bu yüzden, on yıldan uzun bir müddettir Sony kamera sensörlerini kullandığının açıkça doğrulanmaması dikkat çekiyordu. Apple’ın web sitesi, kullanılan muhakkak bileşenlerden çok her bir iPhone kamerasının özelliklerini (çözünürlük, diyafram ve görüş alanı gibi) listeliyor. Lakin, dijital fotoğrafçılık çağında donanım özellikleri giderek daha az Kıymetli olmaya başlıyor.

Yine de, yıllar boyunca Fazla sayıda rapor ve sanayi söylentisi, Apple’ın Sony donanımını kullandığını esasen belirtiyordu. 2015 tarihli bir Wall Street Journal raporu, Apple’ın iPhone 6’da iki Sony sensörü kullandığını ve geçmiş iFixit sökme süreçlerinin makul Sony model numaralarına atıfta bulunduğunu söylemişti. Nikkei Asia, Sony’nin geçtiğimiz Yıl itibariyle CMOS imaj sensörleri pazar hissesinin yüzde 44’üne Yargıç olarak manzara sensörü pazarında başkan olarak görüldüğünü belirtmişti. Samsung, yüzde 18,5 pazar hissesiyle ikinci sırada yer alıyor.

Tim Cook’un Sony tesisini ziyareti, bu iştirakin yakın vakitte sonlanmayacağını gösteriyor ve kısa bir mühlet Evvel Nikkei Asia’nın yayınladığı bir haber, şirketlerin gelecekteki iPhone’lar için ne üzerinde çalıştığına dair kimi ipuçları sunuyor. Sony’nin daha Çok Fer yakalamak ve çok ve az pozlamayı azaltmak için yeni bir yarı iletken mimari kullanan yeni bir imaj sensörü geliştirdiği söyleniyor. Yeni sensörün Apple’ın yeni jenerasyon iPhone’larında yer alması bekleniyor, lakin diğer akıllı telefon üreticileri de bu sensörleri kullanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir