Apple, Çin ile yaşadığı sorunları aşmak için yeni silahını çekiyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

CNBC’nin haberine nazaran Apple, iPad üretiminin bir kısmını Çin’den Hindistan’a taşımayı planlıyor. Haberde teknoloji devinin Hindistan hükümet yetkilileriyle görüşmelerde bulunduğu söyleniyor, fakat şu anda somut bir plan olmadığına vurgu yapılıyor. Şayet görüşmeler başarılı olursa, bu atak Apple’ın Hindistan’daki varlığını genişletecek.

Apple’ın tedarik zincirinin birçoklarını Çin’den uzaklaştırma planları, Pekin’in sert sıfır Kovid siyaseti nedeniyle ülkede nihayet vakitlerde süren protestoların akabinde geldi. Kasım ayında teknoloji devi, Çin’deki kısıtlamalar nedeniyle iPhone sevkiyatlarının gecikeceği konusunda bir bildiri yayınlamıştı. Sonuç olarak analistler, kritik Noel çeyreği için iPhone üretim kestirimlerini düşürüyorlar.

Apple, 2017 yılında Hindistan’da iPhone üretmeye iPhone SE ile başlamıştı. 2020’de şirket, iPhone SE’ye iPhone 11’i de ekledi ve bu, ülkede birinci Sefer üst seviye bir iPhone üretildiği manasına geliyordu. 2022’de Foxconn Hindistan’ın iPhone 14’ü üretmeye başlamasıyla bir Öbür dönüm noktasına daha ulaşıldı: Lansmanla birebir takvim yılında ülkede birinci Sefer yeni bir iPhone modeli üretiliyordu.

Şimdiyse Apple, iPad üretimi için de gözünü Hindistan’a dikmiş durumda. Lakin kaynaklar, yüksek vasıflı Amele eksikliğinin ve iPad üzere karmaşık aygıtlar oluşturma konusunda uzmanlığa sahip bireylerin sayısının Fazla kısıtlı olmasının Hindistan’daki bu planları kuşkulu hale getireceği konusunda uyarıyor. Hindistan ile Çin ortasındaki tansiyonun artmasıyla var Hariç siyaset ortamı da bu atağın önünde duran sıkıntılardan bir başkası. İki ülke nihayet yıllarda toprak uyuşmazlıkları yaşadı ve bu da Hindistan-Çin hududunda artan bir askeri varlığa yol açtı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir