E-ticarette mükemmel müşteri deneyimi satışları artırıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Rekabetin her geçen gün kızıştığı e-ticaret alanında aktiflik gösteren firmalar, alıcı tecrübesi sayesinde bir adım öne çıkabiliyor. Aldığı hizmetten şad kalan tüketicilerin markaya sadakati artarken, bu durum satışlara da Olumlu yansıyor. Türkiye’nin en Aka bulut tabanlı Davet merkezi platformu AloTech, alıcı tecrübesini üst noktaya taşımayı hedefleyen markalara, alıcı hizmetleri operasyonlarını güzelleştirmeye yönelik ipuçları paylaştı.

Dünyada olduğu üzere Türkiye’de de Özellikle pandemi ile Birlikte e-ticarete olan İlgi süratle artıyor. Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’nin (ETBİS) 2021 yılı bilgilerine nazaran e-ticaret hacmi bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 69’luk artışla 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. E-ticaret faaliyetinde bulunan işletme sayısı ise 484 bin 347’ye ulaştı. Rekabetin ağır olduğu bu alanda işletmeleri bir adım öne çıkaran faktörlerden biri de alıcı tecrübesi. Türkiye’nin en Aka bulut tabanlı Davet merkezi platformu olan ve Call Center Studio markasıyla da 40 ülkede hizmet veren AloTech, e-ticarette eksiksiz alıcı tecrübesi sağlayarak satışları artıracak alıcı hizmetleri tekliflerinde bulundu.

1- Ebediyen erişilebilir olun

Tüketicilerin bir talep yahut Problem karşısında başvurdukları yerlerin başında Davet merkezleri geliyor. Bu müracaatın günün her saatinde olabileceği göz önünde bulundurularak, 7/24 dayanak sağlayan bir hizmet sunulması Aka Ehemmiyet taşıyor. zıt durumda, üstelik dijital dönüşümün hayatımızın merkezine yerleştiği bu devirde tüketicinin dilediği Lahza bağlantıya geçememesi ise marka için Önemli bir prestij kaybına neden oluyor.

2- çok Kanallı (Omnichannel) hizmet sunun

Tüketiciler müracaatlarını telefonla yapabildikleri üzere dijital irtibat kanallarını da tercih edebiliyor. Bilhassa teknolojinin içinde doğan Z jenerasyonu tüketicilerin Aka kısmı yazışarak hizmet almayı tercih ediyor. Bu nedenle Davet merkezini yenilikçi bir nazar açısıyla geliştiren; chat, chatbot, voicebot, toplumsal medyadan direkt ileti üzere alternatif kanallar sunan şirketler ön plana çıkıyor.

3- Şahsileştirilmiş hizmetle duygusal bağ kurun

Günümüzde markalar; Yapay zeka teknolojisi sayesinde müşterilerinin alışveriş alışkanlıkları, harcama eğilimleri, İlgi alanları üzere pek Fazla bilgiye sahip. Bu bilgiler ile alıcı tecrübesini güzelleştirerek, ferdî bir tecrübe sunmak ise markaya avantaj sağlıyor. Sitel Group’un globalde yaptığı bir araştırma da tüketicilerin yüzde 67’sinin Fazla daha Özel bir alıcı tecrübesi için daha Çok fiyat ödemeye eğilimli olduğunu gösteriyor. Bu bağ alıcı temsilcileri aracılığıyla olabildiği üzere alıcı tanıma özelliği sunan botlar ile de kurulabiliyor.

4- Tahlil odaklı yaklaşın

Tüketicinin Davet merkezi temsilcisiyle sağlıklı bir bağlantı kurması, marka seçimini belirleyen faktörler ortasında yer alıyor. Potansiyel yahut var müşterilerin itimadını kaybetmemek, satın alma yolundan dönmelerine neden olmamak için tahlil noktasına odaklanmak gerekiyor. O denli ki kimi harika bir tecrübe, müşterilerin o anne kadar aklında olmayan bir Eser yahut hizmeti satın almasıyla sonuçlanabiliyor. Bunu sağlamanın öncelikli yollarının başında ise nizamlı olarak verilmesi gereken alıcı temsilcisi eğitimleri geliyor.

5- Müşterilerin sesine kulak verin

Müşteriler beğeni, talep ve tekliflerini farklı mecralarda lisana getiriyor, yorumlarını yazıyor. Bu kanalları takip edip, Gerekli adımları atmanın yanı Dizi alıcı memnuniyet anketi ve raporlama araçları üzere yollarla de irtibat kurup alıcı tecrübesini, memnuniyeti ölçmek Fazla kıymetli. Bilhassa alıcı Geri bildirimlerini en âlâ biçimde kıymetlendirerek, hizmetleri bu doğrultuda düzgünleştirmek hem itimadı artırıyor hem de sadakat kazandırıyor. Müşterilerin yorumlarına yönelik iyileştirmeler yapılması da satın alma kararını etkileyen faktörler ortasında yer alıyor. Bu nedenle artık pek Fazla marka Geri bildirimleri Fazla daha öncelikli bir yerde konumlandırıyor.

AloTech hakkında:

2012 yılında kurulan AloTech, müşterilerine Davet merkezi hizmeti sunmak isteyen işletmelere bütün Davet merkezi işlevlerini internet üzerinden sağlayan bir teknoloji şirketidir. Klasik teknolojilerin tersine donanım, yazılım, sunucu üzere yatırım maliyetleri ve bakım, tamirat, lisanslama ve upgrade üzere işletme ihtiyaçları olmayan bulut hizmetleriyle Davet merkezlerine esneklik, maliyet avantajı, Yönetim ve kullanım kolaylığı kazandırmayı hedefleyen AloTech bu yaklaşımıyla bulut teknolojilerinin Türkiye’deki öncüleri ortasında yer almaktadır. Müşterilerine sesli ve yazılı bağlantı kanalları üzerinden Çeşitli tahliller sunan AloTech, bütün hizmet portföyünü ‘kullandığın kadar öde’ modeliyle ücretlendirmekte, böylece müşterilerine gerçek manada katma değer sağlayan bir Amel ortağı olmayı amaçlamaktadır. Ulusal Ar-Ge kapsamında TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen AloTech, halihazırda 40 ülkede sürdürdüğü Yurt dışı faaliyetlerini ise Call Center Studio markasıyla gerçekleştirmektedir. Şirket 2020 yılında, dünyanın en itibarlı teknoloji mükafatları ortasında yer Meydan ve yenilikçi şirketlerin sıralandığı Red Herring North America Top 100 listesine girmiştir. AloTech 2020 yılının ikinci çeyreği prestijiyle #benneredeysemAloTechorada mottosuyla kalıcı olarak ofissiz çalışma modeline geçmiştir.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir